۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۸
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84363184
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

صدور بلیت توکیو برای۶۳ نماینده ایران

تهران- ایرنا- با اعلام ۲ سهمیه وزنه برداری ایران توسط فدراسیون جهانی؛ تا به امروز بلیت توکیو برای ۶۳ ورزشکار صادر می شود.

به گزارش ایرنا، فدراسیون جهانی وزنه برداری با اعلام سهمیه قطعی «علی داودی» و «علی هاشمی» در دسته به اضافه ۱۰۹ و ۱۰۹ کیلوگرم راهی توکیو می شوند که پرونده سهمیه این رشته به سرانجام رسید. حال با کسب ۲ سهمیه دیگر در رشته های کاراته، شنا و ژیمناستیک و دوومیدانی رکورد ریو شکسته می شود.

اما در ادامه ر قابت‌های کسب سهمیه کاراته که در فرانسه در حال برگزاری است ۲ نماینده از ادامه کسب سهمیه در این رشته بازماندند و تنها  «رزیتا علیپور» و «ابوالفضل شهرجردی» دیگر نمایندگان ایران در این مسابقات هستند که امروز به مصاف حریفان می‌روند تا پرونده سهمیه این رشته هم بسته شود.  

ژیمناستیک دیگر رشته ای که رقابت‌های گزینشی آن چند روز دیگر در دوحه برگزار شود که البته اگر این اتفاق نیفتد تکلیف سهمیه‌ قاره آسیا برای بازی‌های المپیک توکیو، براساس آیین‌نامه اصلاح شده‌ی کسب سهمیه، توسط فدراسیون جهانی (FIG) اعلام شود و «سعیدرضا کیخا» می تواند کسب سهمیه کند.

شنا هم تلاش دارد تا با حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک در صربستان طی روزهای ۲۹ و ۳۰ خرداد ماه سهمیه توکیو کسب کند. البته دوومیدانی به عنوان آخرین رشته پیش بینی می شود شانس کسب سهمیه را داشته باشد.

حال این ۶۳ بلیت توکیو برای چه کسانی صادر می شود؟

سهمیه تیمی و نخستین حضور همزمان ۲ رشته تیمی در المپیک

بسکتبال- ۱۲نفـر ۱۲ سهمیه 

والیبال - ۱۲ نفر ۱۲ سهمیه

سهمیه های انفرادی یک سهمیه‌ایی

دو ومیدانی-  حسن تفتیان دو ۱۰۰متر سرعت - احسان حدادی پرتاب دیسک

دوچرخه سواری Contry By جاده) تایم تریل یک سهمیه

تیراندازی باکمان - یک سهمیه میلاد وزیری ریکرو

تنیس روی میز-  یک سهمیه نیما عالمیان 

رشته‌های ۲ سهمیه‌ایی

بوکس- ۲ سهمیه  دانیال شه بخش و سیدشاهین موسوی 

قایقرانی-  ۲ سهمیه علی آقامیرزایی ۱۰۰۰متر کایاک تک نفره قایقرانی نازنین ملایی روئینگ تک نفره سنگین وزن ( یک زن و یک مرد)

وزنه برداری- علی هاشمی و علی داودی

رشته سه سهمیه‌ایی

تکواندو - آرمین هادی پور منهای۵۸ کیلوگرم، میرهاشم حسینی منهای ۸۶ کیلوگرم، ناهیـد کیانــی منهای ۵۰کیلوگرم ( یک زن و ۲ مرد)

رشته های چهار سهمیه‌ایی

شمشیربازی- مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی

کاراته و نخستین حضور در المپیک- بهمن عسگری منهای ۷۵ کیلوگرم، حمیده عباسعلی به اضافه۶۸ کیلوگرم، سارا بهمن یار به اضافه۵۰ کیلوگرم سجاد گنج زاده منهای ۶۸ کیلوگرم ( ۲ زن و۲ مرد)

رشته‌ پنج سهمیه‌ایی

کشتی فرنگی- علیرضا نجاتی ۸۱ کیلوگرم، محمدعلی گرایی ۵۵ کیلوگرم،   امیرقاسمی منجزی  ۱۳۰کیلوگرم، محمدرضا گرایی ۸۵ کیلوگرم،   محمدهادی ساروی ۷۵ کیلوگرم

رشته‌هایی با سهمیه کامل

کشتی آزاد - رضا اطری ۵۰ کیلوگرم، حسن یزدانی ۶۸ کیلوگرم،   امیرحسین زارع ۱۰۰کیلوگرم،  مرتضی قیاسی ۸۰ کیلوگرم، مصطفی حسینخانی ۵۷ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان ۷۵ کیلوگرم

تیراندازی- نجمه خدمتی  ۱۰ متر تفنگ بادی، آرمینا صادقیان ۱۰ متر تفنگ بادی، هانیه رستمیان ۱۰ مترتپانچه بادی،   فاطمه کرمزاده ۵۰مترتفنگ سه وضعیت، مهیار صداقت ۵۰مترتفنگ سه وضعیت، جواد فروغی ۱۰مترتپانچه بادی مردان  ( چهارزن و ۲ مرد)

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پاراالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha