۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 84363175
۰ نفر

برچسب‌ها

کشت گشنیز در نهاوند ۲ برابر شد

همدان-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی نهاوند با بیان اینکه کشاورزان این شهرستان بیشترین اراضی زیر کشت گشنیز کشور را به خود اختصاص دادند گفت: کشت این محصول در نهاوند نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است.

کریم حاج باباعلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از ۶۰ درصد از تولید گشنیز کشور در نهاوند تولید می شود و امسال بیش از ۱۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی نهاوند به کشت این محصول اختصاص یافته که پیش بینی می‌شود که از هر هکتار بیش از ۲ تن برداشت شود.

وی با بیان اینکه براساس پیش بینی ها بیش از ۲۶ هزار تن گشنیز در این شهرستان تولید می شود  اظهار داشت: گشنیز گیاهی دارویی و کم آب بر است که در فصلی که نیاز مبرم به مصرف آب هست برداشت می‌شود.

حاج باباعلی گفت: گشنیز یکی از محصولات کم‌آب‌بر و کم‌هزینه است که به ۲ روش بهاره و پاییزه در نهاوند کشت می‌شود.

وی ادامه داد: تمامی مراحل کشت این محصول به صورت مکانیزه انجام و به‌طور متوسط در هر هکتار بیش از ۲ تن گشنیز برداشت می‌شود.

حاج باباعلی گفت: گشنیز تولیدی شهرستان نهاوند به علت نداشتن دستگاه و کارخانه‌های فرآوری مناسب در استان، به شکل خام به خارج از کشور صادر و سود آن نصیب دیگر کشورها می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند در تشریح خواص دارویی گشنیز گفت: خواص گشنیز شبیه خواص زیره و میوه های آن محتوی لیپیدها، آلبومین ها، تانن ها، پکتین، قندها و ویتامین ث است.

وی اضافه کرد: از این گیاه به صورت خالص یا مخلوط اشتها آور، باد شکن و هضم کننده به شکل جوشانده استفاده می شود.

حاج باباعلی ادامه داد: این جوشانده ها سیستم اعصاب را نیز تسکین می دهند و از دم کرده آن برای باز شدن صدا، درمان گلو درد و سرماخوردگی، برطرف کردن حالت استفراغ و درمان بیماری دیابت یا قند خون استفاده می شود.

وی کاهش کلسترول خون و تسکین دردهای مفصلی مثل رماتیسم را از دیگر اثرات گیاه گشنیز برشمرد و افزود: از خشک شده یا روغن این گیاه به صورت صنعتی برای تهیه پمادهای تسکین دهنده دردهای رماتیسم عضلانی یا مفصلی استفاده می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha