افزایش خودکشی نوجوانان آمریکایی در دوره شیوع کرونا

تهران- ایرنا- به دنبال پیامدهای اجتماعی بحران شیوع کرونا، مقامات بهداشتی ایالات متحده از افزایش شدید اقدام به خودکشی در میان نوجوانان این کشور خبر دادند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوفیگارو، مقامات بهداشتی ایالات متحده اعلام کردند، مراجعه نوجوانان به بخش فوریت های پزشکی بیمارستان های این کشور به دلیل اقدام به خودکشی در دوران همه گیری کووید-۱۹ افزایش یافته است. پدیده ای که حاکی از تاثیرات مخرب بحران شیوع کرونا بر سلامت روان این گروه سنی دارد.

آژانس بهداشت عمومی ایالات متحده در گزارشی اعلام کرد: از اوایل مه (اردیبهشت/خرداد) ۲۰۲۰ میلادی، اقدام به خودکشی در میان نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال به خصوص دختران افزایش یافته است.

این آژانس در گزارش خود افزود: در تابستان ۲۰۲۰ میلادی (از اواخر ژوئیه تا اواخر اوت) آمار اقدام به خودکشی در میان نوجوانان ۲۲ درصد در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است، سیر صعودی اقدام به خودکشی در میان نوجوانان ایالات متحده در زمستان (از اواخر فوریه ۲۰۲۰ تا اوار مارس ۲۰۲۱ میلادی) همچنان تداوم داشته و درمقایسه با بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۳۹ درصد افزایش یافته است.

بر اساس نتایج این مطالعات، آمار اقدام به خودکشی در میان دختران نوجوان در زمستان گذشته، ۵۰,۶ درصد  و در میان پسران نوجوان ۳,۷ درصد افزایش داشته؛ امری که دلالت بر اتخاذ اقدامات عملی بیشتر برای مراقبت و پیشگیری از اختلالات روحی و روانی ناشی از کرونا در میان دختران نوجوان دارد.

کارشناسان  اعمال محدودیت های ناشی از کرونا ازجمله عدم ارتباط نوجوانان با معلمان و همکلاسی های خود، نگرانی از تامین معیشت و مشکلات مالی خانوادگی ازجمله دلایل اقدام به خودکشی نوجوانان برشمرده اند.

از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون، بیش از ۳۴ میلیون و ۳۰۶ هزار نفر در ایالات متحده به کووید-۱۹ مبتلا شدند که از این میان بیش از ۶۱۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha