۶۲ نامزد برای انتخابات شوراهای شهر در سردشت رقابت می‌کنند

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت گفت: در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر، ۶۲ نفر از تایید صلاحیت شدگان نهایی در چهار حوزه شهر سردشت، نلاس، میرآباد و ربط اعلام شد.

اقصی نخشی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۱۹ نفر در شهر سردشت به عنوان نامزد انتخابات حضور دارند که یک نفر از آنها بانو بوده و در مجموع برای کسب پنج کرسی شورای شهر باهم رقابت می کنند.

وی ادامه داد: برای شهر ربط هم اسامی ۱۷ نامزد معرفی شده است که از این تعداد ۲ نفر بانو بوده و برای پنج کرسی این شهر با هم رقابت دارند.

فرماندار سردشت اضافه کرد: اسامی ۱۲ نفر نیز در شهر میرآباد به عنوان نامزد نهایی معرفی شده است که تمامی آنان مرد هستند.

نخشی پور اظهار داشت: همچنین ۱۴ نفر به عنوان نامزد نهایی در شهر نلاس معرفی شدند که از این تعداد هم تنها یک نفر بانو است.

وی بیان کرد: دستورالعمل های لازم به نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اعلام شده و هر نامزد در سطح شهر می تواند یک ستاد برای تبلیغات و معرفی خود و برنامه هایش دایر کند.

وی با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی مجریان انتخابات، افزود: اعضای هیات بازرسی شهرستان سردشت با پایش و کنترل تبلیغات نامزدها، هرگونه تخلف و اقدام غیر اخلاقی را به هیات بازرسی استان گزارش خواهند داد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.

سردشت با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشور عراق واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha