۱۰۰ هکتار از مناطق تحت مدیریت محیط زیست لرستان رفع تصرف شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر فنی حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۱۰۰ هکتار از مناطق تحت مدیریت این اداره کل طی چهار سال گذشته رفع تصرف شده است.

" نبی الله قائد رحمت" روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با پیگیری های حفاظت محیط زیست لرستان، اراضی ملی واقع در مناطق تحت مدیریت که سال های گذشته دخل و تصرف شده بود با هماهنگی دادگستری رفع تصرف شد.

وی با بیان اینکه این اراضی بیشتر در مناطق اشترانکوه، منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد و پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا بوده است اظهار داشت: طرح تدقیق مرز این مناطق با هماهنگی منابع طبیعی استان نیز در حال انجام است.

قائد رحمت ادامه داد: تدقیق مستثنیات اراضی زراعی و تحت مدیریت محیط زیست به منظور جلوگیری از تصرف این اراضی در دستور کار قرار گرفته که تاکنون در بخشی از پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا انجام شده است و به زودی در سفیدکوه خرم آباد و اشترانکوه نیز انجام خواهد شد.

وی گفت: در این راستا اجرایی نمودن برنامه های طرح مدیریت منطقه حفاظت شده اشترانکوه، اضافه نمودن مناطق شادابکوه به مناطق حفاظت شده استان و افزایش ۷۷ درصدی مناطق تحت مدیریت در دستور کار قرار محیط زیست گرفته است.

۱۱.۳۷ درصد از کل  مساحت استان بعنوان مناطق تحت مدیریت محیط زیست در نظر گرفته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha