نامزدهای انتخابات، دستورالعمل‌های بهداشتی را نقض نکنند

شیراز- ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله کرونا گفت: نامزدهای انتخابات ملزم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند و هرگونه کوتاهی در این زمینه منجر به برخورد قانونی خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس شنبه به نقل از عبدالرضا قاسم‌پور افزود:  برنامه‌ریزی‌ها  و  پیش بینی‌های لازم برای تقویت مشارکت حداکثری مردم با حفظ سلامت آنها انجام شده است.
وی ادامه داد: در این میان، نامزدها و کاندیداهای انتخابات و هواداران آنها مکلف به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند و اهتمام به رعایت این دستورالعمل‌ها باید مورد توجه جدی ستادهای انتخاباتی باشد.
او اظهار داشت: بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا، هرگونه تجمع، سخنرانی و گفت و گو در مکان‌های سر بسته ممنوع و در فضای باز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بدون مانع است.
معاون استاندار فارس، سلامت مردم را خط قرمز مجریان انتخابات دانست و تصریح کرد: شیوع ویروس کرونای آفریقایی و هندی در استان‌های همجوار فارس می‌تواند زنگ خطر شیوع موج پنجم این بیماری در استان باشد که همه باید برای جلوگیری از این اتفاق همکاری لازم را داشته باشند.
قاسم‌پور گفت: هرگونه پذیرایی و توزیع اقلام تبلیغاتی توسط نامزدهای انتخاباتی و هواردان آنها نیز ممنوع است.
وی گفت: در صورت مشاهده عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی نامزدها و کاندیداها، در مرحله اول تذکر کتبی به مسئولان و نامزدها  داده می‌شود،  در مرحله دوم ارائه خدمات به کاندیداها ممنوع و متوقف خواهد شد و در مرحله سوم درخواست ابطال کاندیداتوری کاندیدای متخلف را ارائه خواهیم کرد.

اخذ اثرانگشت در فرایند رای گیری ممنوع است
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا، اخذ اثر انگشت  در فرایندهای مختلف انتخاباتی به ویژه در روز رای‌گیری را ممنوع دانست و گفت: بیماران خاص و افراد دارای بیماری زمینه‌ای نیز برای رای دادن به شعب کم تراکم مراجعه کنند.
قاسم‌پور افزود: بازرسان ثابت و سیار حوزه بهداشت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در شعب ثبت نام  و اخذ رای نظارت دارند و میزها و صندلی‌ها نیز باید به گونه‌ای در شعب قرار داده شوند که فاصله لازم (حداقل یک تا ۲ متر) حفظ شود.
وی، توجه به تهویه و تامین هوای تازه در شعب اخذ رای سربسته را ضروری دانست و ادامه داد: رای دهندگان نیز حتی‌الامکان از خودکار شخصی برای تکمیل برگ رای استفاده کنند و از همراه آورن خردسالان و کودکان به شعب خودداری کنند.
او افزود: استفاده از ماسک به شکل مستمر توسط رای دهندگان و مسئولان اجرایی، نظارتی و حفاظتی در محل‌های برگزاری انتخابات نیز الزامی است.
معاون استاندار فارس بیان کرد: پس از برگزاری انتخابات و مشخص شدن نتایج، نامزدهای پیروز و هواداران آنها از برگزاری هرگونه تجمع در معابر، میدان های شهر و مقابل فرمانداری‌ها خودداری و نامزدهای معترض شکایت خود را از طریق قانونی پیگیری کنند.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha