کیانوش رستمی و سهراب مرادی حذف شدند؛ هاشمی و داودی مسافران توکیو

تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری اسامی ورزشکاران المپیکی این رشته را اعلام کرد که براساس آن و در حالی که نامی از مدال‌آوران ایران المپیک ۲۰۱۶ توکیو در آن دیده نمی‌شود، علی هاشمی مجوز حضور در بازی‌های المپیک توکیو را بدست آورد.

به گزارش ایرنا، اسامی وزنه‌برداران المپیکی در دسته های مختلف بر روی سایت فدراسیون جهانی این رشته قرار گرفت و ایران در ۲ وزن مجاز به اعزام ورزشکار به المپیک توکیو است. در دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم «علی داودی» که عنوان قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه دارد با کسب سه هزار و ۷۱۶ امتیاز بعد از «لاشا تالاخادزه» در جایگاه دوم قرار گرفته  است.  

کیانوش رستمی و سهراب مرادی حذف شدند؛ علی هاشمی مسافر توکیو

در دسته ۱۰۹ کیلوگرم مردان نیز علی هاشمی با سه هزار و ۶۷۲ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد. در این دسته سیمون ماتروسیان از ارمنستان با کسب چهار هزار و ۳۷۸ امتیاز در جایگاه نخست و اکبر ژورایتف با چهار هزار و ۹۸ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. 

کیانوش رستمی و سهراب مرادی حذف شدند؛ علی هاشمی مسافر توکیو

اما داستان دسته ۹۶ کیلوگرم و امکان حضور وزنه‌برداران ایرانی این دسته در المپیک به صفحه پایانی خود رسید و هیچ وزنه‌برداری از کشورمان نتوانست امتیاز لازم را برای رسیدن به آوردگاه توکیو را کسب کند. 

در این دسته کیانوش رستمی و سهراب مرادی مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی بودند که به خاطر مصدومیت و مسائل حاسیه ای نتوانستند به امتیاز لازم برسند. سهراب مرادی در گزینشی‌های المپیک سه هزار ۸۹ امتیاز کسب کرد و نتوانست در جمع هشت نفر برتر قرار گیرد. برخی امید داشتند که وی بتواند با کسب عنوان برترین وزنه‌بردار قاره کهن مسافر توکیو شود اما این عنوان به رسولبکوف قرقیزستانی رسید. 

کیانوش رستمی و سهراب مرادی حذف شدند؛ علی هاشمی مسافر توکیو

سهراب مرادی که به خاطر مصدومیت از ناحیه کتف امتیازات زیادی را از دست داده بود در مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک در کلمبیا عملکرد مناسبی نداشت و در نهایت یکی از غایبان سرشناس این دسته در توکیو است. 

کیانوش رستمی که با اوت کردن‌های متوالی امتیازات زیادی را از دست داده بود با کسب ۳ هزار و ۱۴ امتیاز در جایگاه ۳۲ این دسته قرار گرفت تا رسیدن به عنوان پرافتخارترین المپین ایرانی برای او در حد رویا باقی بماند. کیانوش رستمی در سال ۱۳۹۸ در ۲ گزینشی المپیک اوت کرد.

وی در آن سال ابتدا نتوانست از مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان که در تایلند برگزار شد امتیازی را کسب کند و سپس در بهمن ماه ۱۳۹۸ در مسابقات جام فجر با اوت کردن ناکامی خود را تکمیل کرد. 

کیانوش رستمی و سهراب مرادی حذف شدند؛ علی هاشمی مسافر توکیو

در این دسته «فارس الباخ قطری» در جایگاه نخست قرار دارد. البته فدراسیون وزنه‌برداری چین نیز نام تیان‌تائو را از فهرست اعزام حذف کرد تا وزنه‌بردار قطری شانس زیادی برای کسب مدال طلا در توکیو داشته باشد. 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha