حضور پای صندوق‌های رای، اعلام عقیده‌ای برای تعیین سرنوشت است

کیش - ایرنا - رییس دادگستری کیش گفت: حضور پای صندوق‌های رای اعلام عقیده‌ مردم برای تعیین سرنوشت خود با اتکا به مردم سالاری دینی است.

یاسین مطهری زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ و اهمیت حضور در آن اظهار داشت: انتخابات تجلی حق مردم در تعیین سرنوشت بوده و بدون شک مردم جزیره کیش به عنوان بخشی از ملت ایران تا کنون تصمیم قطعی خود برای شرکت در این همایش سیاسی را گرفته اند.

وی اضافه کرد: شرکت در انتخابات و انداختن رای به صندوق اعلام عقیده مردم نسبت به  تعیین شرنوشت خود بوده که به عنوان فرصتی برابر از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس مردم سالاری دینی در اختیار تمام مردم ایران قرار گرفته است.

رییس دادگستری جزیره کیش با اشاره به اینکه با توجه به اینکه در جمعه هفته جاری بالاترین مقام اجرایی کشور با رای مستقیم مردم انتخاب می شود یادآور شد: بدون شک هر چقدر دولت آینده با پشتوانه قوی برخوردار باشد از قدرت چانه زنی بالاتری برای مواجهه با مسائل ملی و بین المللی خواهد داشت.

وی افزود: دادگستری نیز با هدف پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی در این رویداد مسوولیت دارد و در این راستا ۲ شعبه در داسرای عمومی و انقلاب و محاکم این جزیره تشکیل شده است.

مطهری زاده اضافه کرد: با وجود این تا کنون تخلف و پرونده ای به نهاد قضایی این جزیره ارجاع داده نشده که این به منزله رعایت قانون از سوی نامزدهای انتخاباتی در جزیره کیش است.

در کیش ۴۴ نفر به عنوان داوطلب برای رقابت در عرصه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تایید صلاحیت شده اند که شامل ۳۰ نفر در شهر کیش، ۹ نفر در جزیره لاوان و پنج نفر در جزیره هندورابی هستند.

در این جزیره ۲۴ شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم ساکن در کیش و ۲ جزیره اقماری لاوان و هندورابی تدارک دیده تا نسبت به جمع‌آوری آرای مردمان این جزایر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر اقدام شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha