انتخابات صحنه ظهور و بروز عقلانیت و شعور ملی است

بوشهر- ایرنا- رئیس هیات افتاء استان بوشهر گفت: انتخابات عرصه تجلی وحدت شیعه و سنی و صحنه ظهور و بروز عقلانیت و شعور ملی در پای صندوق‌های رای است.

شیخ خلیل افرا روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همانطور که در سایر جشن‌های ملی و مذهبی همواره بر حضور دوشادوش شیعیان و اهل سنت تاکید شده‌است انتخابات نیز مهمترین صحنه سیاسی است که این حضور مقتدرانه بیانگر انسجام و وحدت شیعه و سنی است.

وی بیان کرد: هرچند تمام تلاش دشمن در این برهه زمانی ترویج روحیه یاس و ناامیدی در بین ملت ایران است اما اطاعت و پیروی از ولی فقیه یک امر واجب و تکلیف شرعی به شمار می‌رود و امروز مهمترین توصیه رهبر معظم انقلاب حضور قشرهای مختلف مردم در عرصه انتخابات است.

افرا اضافه کرد: انتخابات نماد مشارکت سیاسی مردم تلقی می‌شود و تحقق این حماسه سیاسی در گرو مشارکت همه گروه‌ها است.

وی یادآور شد: در این شرایط که دشمن تمام ابزار و امکانات خود را برای بی تفاوت جلوه دادن ملت ایران نسبت به آینده سیاسی خود به کار بسته بر ما فرض است با حضور خود در پای صندوق‌های رای بیداری اسلامی را به نمایش گذاشته و برای ترغیب و تشویق نوجوانان و جوانان در این عرصه مهم تلاش کنیم.

افرا اظهار کرد: با توجه به سنگ اندازی‌ها و تبلیغات سوء دشمن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از مهمترین انتخابات‌ها است و به عنوان شاخص رشد ملی کشور به شمار می‌آید.

 رئیس هیات افتاء استان بوشهر گفت: انتخابات مهمترین مجرای عملی شدن دموکراسی و معیاری برای ارزیابی جایگاه و میزان نقش آفرینی مردم و تجلی همبستگی ملت ایران در تمام عرصه‌های سیاسی است.

وی ادامه داد: ملت ایران روز 28 خرداد با حضور در پای صندوق‌های رای و انتخاب فرد اصلح به دنیا، تبعیت محض از رهبر معظم انقلاب را به دنبا ثابت و اعلام می‌کنند از تحریم‌های ظالمانه و فشارهای حداکثری آنها هیچ ترس و وحشتی ندارند.

افرا تاکید کرد: امروز استکبار جهانی از هر ابزاری برای ایجاد فشار بر مردم با هدف ایجاد فاصله بین ملت و انقلاب استفاده می کند اما به طور یقین حضور آگاهانه و هوشیارانه این ملت در روز انتخابات دشمن را ناامید از همیشه به عقب خواهند راند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری  و میاندوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان  ۲۸ خردادماه امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha