حدود ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا در مهاباد تزریق شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: ۹ هزار و ۶۶۶ نفر در این شهرستان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر بهاءالدین حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ایرنا افزود: از این تعداد هزار و ۶۷۲ نفر نیز با تزریق مرحله دوم واکسن کرونا نسبت به واکسیناسیون کامل خود اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: از مجموع کل دریافت کنندگان واکسن کرونا در این شهرستان، ۶ هزار و ۶۶۳ نفر در رده سنی بالای ۷۰ سال هستند که با مراجعه به مراکز مشخص شده نسبت به دریافت این واکسن اقدام کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: تاکنون هزار و ۹۱ نفر از  کادر درمان و دانشجویان و ۶۲۰ نفر از کادر بهداشت نیز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

حسینی در خصوص سایر گروه های هدف نیز اضافه کرد: ۸۴ نفر از بنیاد شهید، ۴۶۶ نفر از بیماران خاص، ۹۵ نفر از پاکبانان ، ۵۷ نفر از امدادگران هلال احمر، ۱۳ نفر از پرسنل غسال خانه، ۱۱ نفر از پایگاه انتقال خون ، چهار نفر از پرسنل بهداری زندان، ۲ نفر از کادر پزشکی قانونی و هشت نفر نیز معرفی شده از سوی فرمانداری واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه روند دریافت سهمیه واکسن شهرستان در مقطع فعلی کند شده است، گفت: هم اکنون اولویت تزریق واکسن به افرادی است که دوز اول واکسن را دریافت کرده و منتظر دریافت دوز دوم خود هستند، انجام می‌شود. 

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

حسینی، همچنین نسبت به کاهش استفاده از ماسک و عادی انگاری کرونا از سوی شهروندان ابراز نگرانی کرد و گفت: سهل انگاری در رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در استفاده از ماسک علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اقتصاد و پویایی شهرستان را هم با چالش جدی روبرو خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۴۰۰ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha