اقبالی: تمرکز و انسجام تیمی، لازمه دیدار تیم ملی فوتبال با عراق است

تهران - ایرنا - کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به روند حرکتی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی قطر گفت: عراق با تیم هایی که تا الان بازی کردیم تفاوت اساسی دارد و اگر تمرکز و انسجام تیمی خود را از دست بدهیم، برابر این تیم به مشکل می خوریم.

مسعود اقبالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: بچه های تیم ملی حدود دو هفته ای است که در کنار هم بوده و شناخت بهتری نسبت به روزهای اولیه از یکدیگر پیدا کرده اند، ضمن آنکه تا حدودی به گرمای هوای بحرین و رطوبت این کشور عادت کرده و این مساله باعث می شود بهتر و راحتر بازی کنند.

وی ادامه داد: تیم هایی مثل کامبوج یا هنگ کنگ برای ما حکم دیدارهای تدارکاتی را داشتند و این خیلی به تیم ایران کمک کرد چرا که بازیکنان فرصت داشتند همدیگر را در زمین پیدا کرده و شناخت بهتری نسبت به هم داشته باشند. در مورد بحرین هم این روند ادامه داشت و تیم ملی تا حدودی محک خورد اما کار اصلی ما تازه شروع شده و جدال برابر تیم خوب و فیزیکی عراق بسیار مهم و ارزشمند است که باید دید ملی پوشان در این بازی چه عملکردی را از خود به نمایش خواهند گذاشت.

اقبالی خاطر نشان کرد: بازی با تیم هایی مثل کامبوج و هنگ کنگ  خروجی چندانی برای بررسی عملکرد تیم ملی به ما نمی دهد، اما یک نکته مهم در همین دیدارهای ساده نهفته است و باید پرسید چرا این همه موقعیت گل از دست می رود؟ ما باید شناخت خوب و دقیقی از تیم ملی و بازیکنان خود داشته باشیم و نقاط ضعف و قوت خود را هم بدانیم تا بتوانیم بررسی کنیم تیم ملی در چه روندی قرار دارد. دیدار ایران و کامبوج  ۱۰ گل داشت اما به همین تعداد هم گل نزدیم و این موضوع نباید در بازی های دیگر تکرار شود.

این کارشناس فوتبال کشورمان اشاره ای به ترکیب تیم ایران هم داشت و گفت: در بازی های گذشته خط دفاعی ما محک جدی نخورد و حتی دروازه‌بانان ما نیز کار سختی در پیش نداشته اند اما در خط میانی و حمله حرف های بسیاری برای گفتن داریم و این مساله مهمی است.

اقبالی در پاسخ به این سوال که برای بازی با عراق چه آرایش تیمی مناسب تر است، گفت: به نظر من ما باید برابر عراق با سیستم ۴،۲،۳،۱ به زمین برویم. عراق تیم خوب و فیزیکی است و با همه تیم هایی که تا الان بازی کردیم تفاوت های بسیار دارد. برخی از بازیکنان ذخیره ما نشان دادند می توانند در ترکیب اصلی تیم قرار بگیرند و این به تفکر کادر فنی باز می گردد. در خط دفاعی می توان از صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی زادگان و میلاد محمدی استفاده کرد. نورالهی و یک هافبک های دفاعی را به این ترکیب اضافه کنید. علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سامان قدوس و در نوک نیز سردار آزمون را باید قرار داد و این تیم به نظرم بهترین حالت ما برابر عراق است.

وی تاکید کرد: ما باید در برگشت ها به زمین خودی خیلی دقت کنیم و در یک سوم میانی دفاع کرده و در ۵ ثانیه ساختار دفاعی خودمان را پیدا کنیم. ما باید ریتم بازی را پیدا کرده و در دست بگیریم و نباید با هر توپی که به دست می آوریم به روی دروازه عراق حمله کنیم و به برتری عددی توجه کنیم تا به آنچه می خواهیم، برسیم. 

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب دور دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین با نتیجه پرگل ۱۰ بر صفر از سد کامبوج گذشت تا در گروه سوم ۱۵ امتیازی شود. با این وجود برد یک بر صفر عراق در مقابل هنگ‌کنگ، این تیم را با ۱۷ امتیاز در صدر جدول قرار داد تا جدال هفته آخر ایران و عراق سرنوشت‌ساز و حساس باقی بماند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha