هواشناسی از افزایش محسوس دمای هوا در استان همدان خبر داد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی نفوذ یک جبهه هوای گرم از منطقه جنوب، دمای هوای بیشتر نقاط استان در سه روز آینده با افزایشی محسوس به ۳۸ درجه سانتی گراد می رسد.

«محمد حسن باقری شکیب» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف، آفتابی بدون و همراه با وزش باد ملایم پیش بینی می شود.

به گفته وی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در چند روز آینده صاف پیش بینی می شود و رفته رفته از شدت و سرعت وزش باد کاسته می‌شود.

وی اظهار داشت: توده هوای جنب حاره ای از روز پنجشنبه وارد استان و به دنبال آن دمای هوا در بیشتر نقاط استان همدان افزایش محسوسی خواهد یافت.

باقری شکیب گفت: سامانه پر ارتفاعی که از سمت مناطق استوایی وارد آسمان استان همدان شده، عامل افزایش گرما و کاهش چشمگیر بارندگی ها است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد و فامنین با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان بودند.

وی عنوان کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای همدان نیز در این مدت به ترتیب ۳۳ و ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha