امام جمعه کرمان: مردمی که دل‌گیر هستند جدی‌تر در انتخابات شرکت کنند

کرمان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان تاکید کرد: اگر برخی مردم از موضوعات یا مسایلی در جامعه دل‌گیری دارند (ناراحت هستند) اتفاقا باید جدی تر در انتخابات شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز جمعه در جمع نمازگزاران مصلای شهر کرمان افزود: این افراد باید با حضور جدی‌تر خود در انتخابات نامزد اصلح و شایسته‌تر را برای سکانداری اجرایی کشور برگزینند که دل‌گیری‌ها و مشکلات نیز کاهش یابد.

وی اظهارداشت: انتظار می رود ۲۸ خرداد حماسه بزرگ دیگری به دست مردم عزیز ایران اسلامی در کنار دیگر حماسه هایشان طی سال های انقلاب اسلامی خلق و تکلیف سکان اجرایی کشور نیز مشخص شود.

به گفته حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، جمهوریت، اسلامیت و مردم‌سالاری دینی در کشورمان در انتخابات بویژه انتخابات ریاست جمهوری ظهور و بروز می یابد که رییس جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.

امام جمعه کرمان دو وظیفه مهم و حساس مردم در شرایط کنونی انتخابات را نخست حضور پرشور و معنادار و سپس انتخاب نامزد اصلح برشمرد.

وی توضیح داد: هر چه حضور مردم در انتخابات جدی تر باشد پشتوانه نظام و رییس جمهور قوی تر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان همچنین بیان کرد: وظیفه داریم به نامزدی که در علم، انگیزه خدمت، صداقت و مردم‌داری بالاتر و برنامه قوی تری دارد رای دهیم.

وی اضافه کرد: کسی را باید انتخاب کرد که حرف هایش مبنای جدی تر داشته و با واقعیت‌های جامعه نزدیک تر و متناسب با خواسته های مردم باشد.

امام جمعه کرمان در ادامه برخی وظایف نامزدهای انتخابات را نیز برشمرد و گفت: رقابت نامزدها باید با نگاه اخروی و در طراز نظام جمهوری اسلامی باشد نه نگاه دنیوی.

وی افزود: اگر کلام یا اقدام نامزدی تضعیف کننده انقلاب باشد، نشان می‌دهد که با نگاه دنیوی و به دور از اخلاق دینی وارد رقابت انتخاباتی شده است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهارداشت: نامزدها باید برنامه هایشان را برای تشکیل دولت جوان و در طراز انقلاب و حل مشکلات بویژه مسایل معیشتی به صورت شفاف ارایه کنند.

وی گفت: نامزدها باید برنامه هایشان را برای تشکیل دولتی در از جناح ها و درگیری های سیاسی اما در خط رهبری و انقلاب جدی‌تر و شفاف تر تشریح کنند.

امام جمعه کرمان گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها باید نشان دهند که رقابت هایشان در کشوری اسلامی است نه از جنس کشورهای غربی.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ مردادماه جاری برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha