پیش بینی حضور ۲۰هزار نیرو برای صیانت از صندوق‌های رای در انتخابات

تهران - ایرنا - استاندار تهران از اتخاذ تمهیدات لازم برای حضور ۲۰ هزار نیرو در پایتخت برای حفاظت و صیانت از صندوق‌های رای و تامین امنیت مردم در روز انتخابات ۲۸ خرداد ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «انوشیروان محسنی بندپی» روز جمعه در گردهمایی عوامل انتخابات ۱۴۰۰ استان تهران اظهار کرد: اگر به ارکان انتخابات نگاه کنیم سه رکن این انتخابات اهمیت ویژه‌ای دارد و آن عبارت است از سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری. وظیفه ذاتی ما در وزارت کشور و استانداری و فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها با کمک دیگر نهادها، تامین سلامت و امنیت است.

استاندار تهران ادامه داد: بی‌طرفی، قانون‌مداری و توجه به حق الناس راهبردی است که الحمدالله در سیستم اجرایی نهادینه شده و از سوی عوامل اجرایی به درستی رصد و برنامه ریزی می‌شود. در اجرا در دنیا آبرو و در آخرت ایمان خود را به دلیل منافع اشخاص نباید به خطر بیندازیم و این موضوع در سیستم مذکور نهادینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای تامین امنیت انتخابات، عوامل انتظامی در تمام مناطق استان تهران دوره‌های آموزشی و توجیهی را طی کردند، گفت: علاوه بر این عوامل قضایی تخلفات حقوقی را برای عوامل انتظامی ارائه کرده‌اند. در تهران بزرگ نزدیک ۲۰ هزار نفر نیرو برای حفاظت و صیانت از صندوق‌های رای و تامین امنیت مردم قرار داده‌ایم.

بندپی اضافه کرد: نزدیک ۵ هزار نیرو در غرب استان تهران تعیین کرده‌ایم و سپاه حضرت سیدالشهدا و محمد رسول الله اعلام کرده‌اند در هر جا کمبود نیرو داریم، به کمک نیروی انتظامی خواهیم آمد. همچنین ۲۲ جلسه امنیتی برگزار کرده‌ایم و ۱۶ جلسه عوامل نظامی و انتظامی بررسی کرده‌اند تا پیش‌بینی پیشگیری و بازدارندگی صورت گیرد.

وی اظهار کرد: تاکنون اشکال خاصی متوجه ما نبوده است اما دقت‌مان تا برگزاری و بعد از انتخابات را باید داشته باشیم.

استاندار تهران حضور مردم را مهمترین پشتوانه مذاکرات  عنوان کرد و گفت: دشمن وقتی ببیند مردم با هوشیاری و سرزندگی پشت سر نظام هستند، متوجه قدرت ما خواهند شد و  این حضور پشتوانه ما در مذاکرات وین است.

بندپی با بیان اینکه در همه فرمانداری‌های استان تهران امکانات بهداشتی و تمهیدات اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی دیده شده است، عنوان کرد: صندوق‌های سیار را نیز مستقر خواهیم کرد تا بیماران کرونایی یا دارای مشکلات جسمی از رای دادن محروم نشوند و حق قانونی مردم پایمال نشود.

وی با اشاره به اتخاذ پیش بینی های لازم در مشکلاتی مانند کمبود برق و یا پوشش تلفن همراه اظهار کرد: بیش از ۵۰۰ هزار ماسک در تهران برای کسانی که نیازمند ماسک هستند لحاظ شده تا در اختیار آنها قرار بگیرد.

به گفته بند پی، اولویت شمارش آراء از انتخابات ریاست جمهوری، سپس میان‌دوره‌ای مجلس و بعد خبرگان رهبری و شوراهاست.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: تعرفه‌ها به اندازه کافی در اختیار فرمانداران می‌گیرد و همه چیز برای یک انتخابات پرشور مردم فراهم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha