نمایشگاه‌های بین‌المللی، اقتصاد اصفهان را یک گام جلو می‌برد

اصفهان - ایرنا - مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان گفت: برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی در استان و حضور شرکت‌ها و هیات‌های خارجی در آن، اقتصاد اصفهان و کشور را یک گام جلو می‌برد.

علی یارمحمدیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برپایی نمایشگاه های بین اللملی با ایجاد ارتباطات تجاری بین فعالان بخش خصوصی و تاجران خارجی، به ایجاد بازارهای جدید برای صنعتگران و تولیدگران ما و رونق تولید در استان و کشور منجر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ما باید با تجار کشورهای دیگر بویژه همسایه به منظور ایجاد بازارهای هدف، ارتباط خوبی برقرار کنیم، اظهار داشت: در کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و ترکیه ظرفیت خوبی برای بدست گرفتن بازار صادرات وجود دارد.

یارمحمدیان به برپایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور در اصفهان اشاره و اضافه کرد: در این نمایشگاه هیات های خارجی از عراق و اقلیم کردستان از غرفه های تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی بازدید و ارتباط خوبی برقرار کردند.

وی با بیان اینکه وزیران کشاورزی عراق و اقلیم کردستان نیز از این نمایشگاه بازدید کردند، خاطرنشان کرد: ظرفیت های زیادی در عراق برای فعالان صنعت دام و طیور و دامپزشکی کشورمان وجود دارد به همین دلیل در این نمایشگاه از هیات های اقتصادی و مسوولان عراقی دعوت شد تا از غرفه ها بازدید کنند.

یارمحمدیان با اشاره به حضور نمایندگی‌های کشورهای افغاستان و ترکیه در نمایشگاه بین المللی دام و طیور اصفهان، گفت: با توجه به مذاکره هایی که قبل و حین برگزاری نمایشگاه صورت گرفت، امید است قراردادهای خوبی در جهت توسعه ارتباطات تجاری و صادرات منعقد شود.

وی با تاکید بر استقبال هیات های خارجی از نمایشگاه دام و طیور اصفهان تصریح کرد: آنها در بازدیدهایی که از غرفه های ایرانی داشتند به بررسی مشکلات واردات و صادرات نیز پرداختند و برای رفع آنها بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه بین المللی امسال بدلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا کمتر بود، اظهار امیدواری کرد که با برطرف شدن این شرایط در ماه های آتی شاهد حضور بیشتر شرکت های خارجی در نمایشگاه های مختلف باشیم.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی هجدهم خرداد جاری با حضور ۱۷۰ شرکت داخلی و نمایندگان برندهای معتبر جهانی در اصفهان آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه به مدت پنج روز تا ۲۱ خرداد جاری در ۱۷ هزار مترمربع فضای محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با هدف معرفی کالاها و محصولات جدید و فناوری‌های نو در صنعت دام و طیور، ایجاد فرصت تعامل با تولیدکنندگان، بازرگانان و متخصصان، ایجاد فرصت عقد قراردادهای کاری و اخذ نمایندگی برپاست.

مشارکت‌کنندگانی از استان‌های اصفهان، البرز، تهران، فارس، گلستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، قم، یزد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی در آن حضور دارند.

همچنین پنج شرکت‌ به عنوان نمایندگان رسمی برندهای خارجی در این نمایشگاه حضور دارند  و به ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود می‌پردازند.

اصفهان از مناطق اصلی صنایع مختلف کشاورزی در کشور محسوب می‌شود و نقش بسزایی در تولید انواع محصولات ایفا می کند بطوریکه با تولید سالانه یک میلیون و ۳۷۰ هزار تن شیر در جایگاه نخست و با تولید ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ و ۱۰۰ هزار تن تخم‌مرغ در جایگاه دوم کشوری قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha