۲۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۴
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84361374
۰ نفر

برچسب‌ها

جنایت علیه سلامت انسانها؛ پول واکسن ونزوئلا بلوکه شد

تهران- ایرنا- مقامات ونزوئلا از اقدام بانک سوئیسی در مسدود کردن پول پرداخت شده ونزوئلا برای خرید واکسن مورد نیاز مردم این کشور علیه ویروس کرونا شکایت کردند.

به گزارش جمعه ایرنا از شبکه تله سور آمریکای لاتین، وزیر امور خارجه ونزوئلا از اقدام بانک یوبی اس (UBS) سوئیس به دلیل مسدود کردن پول پرداختی ونزوئلا برای خرید واکسن کرونا شکایت کرد.

«خورخه آرئاسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در توئیتی اعلام کرد: با وجود پایبندی ونزوئلا به تمامی تعهدات و پرداخت هزینه های مربوط به خرید واکسن در چارچوب سازوکار کوواکس، بانک خودسرانه آخرین پرداخت ها را مسدود کرده و تحت پیگرد قرار داده است. این یک جنایت است!

«دلسی رودریگز» معاون اجرایی ونزوئلا تاکید کرد: اقدام بلوکه دارایی ونزوئلا از سوی بانک سوئیسی در حالی صورت می پذیرد که کاراکاس با واریز قسط چهارم حدود ۱۰ میلیون دلار، هزینه کامل دستیابی به واکسن کرونا را پرداخت کرده است.

معاون اجرایی ونزوئلا توضیح داد: در ۷ ژوئن گذشته پیامی از سوی کوواکس مبنی بر تکمیل ۱۲ عملیات پرداختی ونزوئلا با مبلغی نزدیک به ۱۱۰ میلیون دلار دریافت کرد. اما به دنبال آن پیامی از سوی بانک سوئیسی دریافت کرد که مبلغ واریزی بلوکه شده و تحت تحقیق قرار گرفته است.

«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا، پیشتر ضمن محکوم کردن تحریم‌های غیر قانونی واشنگتن علیه کاراکاس، به عنوان مانعی در مسیر دستیابی به واکسن کووید-۱۹، از تامین واکسن مورد نیاز شهروندان خبر داده بود.

ونزوئلا به رغم تحریم‌های شدید واشنگتن در حالی برای تامین هر چه بیشتر و پیشرفت هر چه سریعتر طرح ملی واکسیناسیون کووید-۱۹ تلاش می‌کند که مخالفان، این مسئله را دست‌آویزی برای تحت فشار قراردادن دولت مادورو و شعله ور کردن آتش انتقادات و اختلافات قرار داده اند.

ونزوئلا تا کنون ۳۰۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک وی روسیه و ۵۰۰ هزار دوز واکسن سینوفارم از چین دریافت کرده است.

براساس تازه‌ترین آمار تارنمای وردمیترز، تاکنون بیش از ۲۴۷ هزار نفر در ونزوئلا به ویروس کرونا مبتلا شده و افزون بر دو هزار و ۷۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha