۲۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84361320
۱۸ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲۰ تن گوشت غیرقابل مصرف در مریوان معدوم شد

سنندج- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان گفت:‌ بیش از ۲۰ تن گوشت قرمز، سفید و انواع فرآورده های خام دامی فاسد شده در این شهرستان کشف و پس از آن معدوم شد.

مسعود خاتمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طی ۲ ماه اخیر ( فروررین و اردیبهشت ) سالجاری با نظارت های بهداشتی کارشناسان و مسئولین فنی واحدهای کشتارگاه دام و طیور و مراکز تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی سطح شهرستان که به صورت مداوم و شبانه روزی در راستای امنیت غذایی و ارتقاء سطح بهداشت فرآورده ها و سلامت شهروندان انجام شد بیش از ۲۰ تن انواع فرآورده خام دامی فاسد و غیرقابل مصرف کشف و ضبط شد.

وی افزود: موارد کشف و ضبط شده شامل ۱۶ راس لاشه گاو، گوساله، گوسفند و بز به مقدار یک هزار و ۴۴۵ کیلوگرم گوشت قرمز و چهار هزار و ۳۰۰ کیلوگرم امعاء واحشاء بود که در کشتارگاه دام کشف و ضبط شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان یادآور شد: در محل کشتارگاه طیور نیز پنج هزار و ۳۷۹ لاشه مرغ به مقدار ۱۳ هزار و ۴۴۷ کیلوگرم گوشت سفید کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: در بازدید از مراکز عرضه و فروش فراورده های خام دامی در سطح شهر نیز ۸۴۴ کیلوگرم انواع گوشت قرمز، مرغ، جگر، سنگدان، پای مرغ و غیره کشف و ضبط شد.

دکتر خاتمی با بیان اینکه فرآورده های خام دامی کشف و ضبط شده در مکانی مناسب معدوم سازی شد گفت:‌ تاکنون بیش از یک هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی از واحدهای عرضه و فروش فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان انجام شده و همچنان ادامه دارد.

بیش از ۲۰ تن گوشت غیرقابل مصرف در مریوان معدوم شد

وی تاکید کرد: شهروندان ضرورتآ از واحدهای عرضه معتبر تحت نظارت های شبکه دامپزشکی نسبت به نوع فرآورده خام مصرفی روزانه خانوار تهیه نمایند و خارج از این مراکز (قصابی، مرغ و ماهی فروشی سطح شهر مریوان و کانی دینار و شهرک هجرت) شبکه دامپزشکی هیچ نظارتی نداشته و مطمئنآ عرضه فرآورده غیرقابل مصرف وآلوده به انواع بیماری ها وجود دارد.

شهرستان مریوان دارای یک واحد کشتارگاه دام. یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور و بیش از ۳۰۰ واحد مرکز تولید،نگهداری وعرضه فرآورده خام دامی تحت نظارت شبکه دامپزشکی می باشد.

شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha