امیداوریم راهیابی فوتبال ناشنویان به المپیک قوت قلبی برای تیم ملی باشد

کیش - ایرنا - سرمربی تیم ملی فوتبال ناشنوایان گفت: امیداوریم راهیابی فوتبال ناشنویان به المپیک ۲۰۲۲ برزیل دلگرمی برای تیم فوتبال جمهوری اسلامی برای رویارویی با تیم ملی عراق باشد.

به گزارش ایرنا، ایران عصر پنجشنبه با شکست سه بر ۲ عراق به مقام قهرمانی مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۲ فوتبال ناشنوایان آسیا و اقیانویسه رسید  و به المپیک ۲۰۲۲ برزیل راه یافت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران در پایان این دیدار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایران در این مسابقات بازی دیگری با عراق داشت گفت: ملی پوشان در آن بازی توانستند رقیب سنتی خود را شکست دهند و به شناخت نسبی نسبت به بازی آنها داشته باشند.

محمد حسین ضیایی افزود: ملی پوشان با اتکا به توانایی های خود و این شناخت نسبی که پیدا کرده بودند در بازی فینال نیز خوب ظاهر شدند به طوریکه نیمه اول را ۲ بر صفر به نفع خود به پایان رساندند.

وی اضافه کرد: اما شرایط آب و هوای شرجی و گرم کیش و همچنین توانایی تیم ملی عراق باعث شد در نیمه دوم ۲ فرصت به رقیب بدهیم درکه در هر ۲ فرصت بازی برده به تساوی رسید.

سرمربی تیم ملی فوتبال ناشنوایان گفت: اما با مقاومت بازیکنان توانستیم در دقایق اخر بازی یک پنالتی از حریف بگیریم که و مجددا دیدار را به نفع ایران تمام کنیم تا با نهایت اقتدار به المپیک ۲۰۲۲ راه پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی نیز برای راهیابی به مسابقات جام جهانی فوتبال نیازمند برد تیم ملی فوتبال عراق در دیدار روز دوشنبه هفته آینده است یادآور شد: امیدواریم پیروزی امروز فوتبال ناشنوایان دلگرمی برای بازیکنان تیم ملی در بازی پیش رو باشد.

ضیایی افزود: همچنین تی ملی فوتبال ناشنوایان برای حضور قدرتمندانه نیاز حمایت مسوولان برای برگزاری اردوها و تامین نیازهای مالی تیم است تا بازیکنان و کادر فنی همانند سنوات گذشته  از پشتیبانی های لازم برخوردار شوند.

علیرضا کاپیتان تیم ملی فوتبال ناشنوایان نیز با اشاره به اینکه هرچند ۲ موقعیت به رقیب دادیم اما بازی خوبی در مقابل عراق ارایه شد گفت: برای تداوم مسیر نیازمند حمایت و پشتیبانی از سوی مسوولان هستیم .

فینال مسابقات انتخابی آسیا و اقیانوسیه از ساعت ۱۸ امروز پنجشنبه در زمین المپیک  در جزیره کیش بین ایران و عراق در حال پیگیری شد و ایران توانست سه بر ۲ رقیب سنتی خود عراق را شکست دهد.

ملی پوشان ایران در نیمه اول ۲ گل توسط حسین مصباحی و مصطفی حیدری و یک گل در نیمه دوم از نقطه پنالتی توسط علیرضا بسیج کاپیتان تیم وارد دروازه عراق کردند و بازیکنان عراق نیز ۲ گل خود را در نیمه دوم به ثمر رساندند.

تیم های م ازبکستان و کره جنوبی نیز همزمان در زمین ورزشی شماره ۲ المپیک کیش دیدار داشتند که این بازی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

در این رقابت ها ایران و ازبکستان هر کدام با سه برد و یک تساوی ۱۰ امتیازی ، کره با ۲ برد و یک تساوی هقت امیتازی، عراق با ۲ برد ۶ امتیازی، تایلند با یک برد سه امتیازی و مالزی نیز با یک تساوی یک امتیازی شدند و افغانستان نیز با صفر امتیاز در قعر جدول قرار گرفت.

در این رقابت ها ایران قهرمان، عراق نائب قهرمان، ازبکستان وکره به عنوان تیم های سوم و چهارم به المپیک ۲۰۲۲ برزیل راه یافتند.

رقابت های انتخابی فوتبال ناشنوایان آسیا و آقیانوسیه ساعت ۱۸ عصر چهارشنبه۱۲ خرداد با حضور هفت تیم برتر این مناطق در جزیره کیش آغاز شد.

کیش دارای  ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۳۸ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha