ذوالفقارنسب: سطح فنی فوتبال انتخابی المپیک ناشنوایان پایین‌ بود

تهران- ایرنا- مدیر فنی تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران گفت: به دلیل محدودیت های کرونایی تیم های زیادی در مسابقات انتخابی شرکت نداشتند و سطح فنی رقابت ها نسبت به دوره های قبلی پایین تر بود؛ ضمن اینکه تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران می تواند یکی از مدعیان در برزیل باشد.

به گزارش ایرنا، بیژن ذوالفقارنسب با بیان اینکه در رقابت های فوتبال انتخابی المپیک، هفت تیم حضور داشتند، گفت: برخی تیم ها نسبت به دوره قبل قوی ظاهر نشدند که البته با توجه به شرایط کرونا طبیعی است اما بیشتر تیم های شرکت کننده از جمله تایلند و مالزی رشد قابل قبولی داشتند.

وی ادامه داد: تیم ایران دوران آمادگی خوبی را پشت سر گذاشتند و با سرمربیگری محمد حسین ضیایی کادر فنی خوبی دارد ضمن اینکه بازیکنان بسیار با انگیزه ای در این تیم حضور دارند و همین باعث افزایش فرصت تیم در المپیک ناشنوایان می شود.

این کارشناس فوتبال اضافه کرد: تیم کشورمان در هر دوره جوانگرایی می کند، ولی به نظر می رسد تیم فعلی با توجه به تمرینات خوب و همچنین فرصت زیادی که برای تمرین دارند می تواند یکی از مدعیان در برزیل باشد.

ذوالفقارنسب ادامه داد: اگر این تیم با شرایط فنی خوبی که دارد، بتواند تمرینات مستمری داشته و ماهانه یک یا دو مسابقه بدهد که البته جزو برنامه های فدراسیون نیز محسوب می شود، در دستور کار قرار دهد، به ارتقا فنی و آمادگی جسمانی بهتری رسیده  و حرف هایی برای گفتن خواهد داشت.

سطح فوتبال ناشنوایان آسیا در سطح جهان در سطح قابل قبولی است و تیم های ایران و عربستان در سطح بالای جدول آسیا هستند که البته عربستان به دلایل مشکلات کرونایی حضور نداشت و تیم کره که همیشه جزو مدعیان در سطح جهان و المپیک بود به دلیل استفاده از بازیکنان بسیار جوان یا تغییر بازی نتوانست در حد و اندازه همیشگی ظاهر شود.

ذوالفقار نسب گفت: سایر کشورهای جهان در ورزش ناشنوایان برنامه ریزی و تلاش زیادی می کنند و در سطح قهرمانی فعالیت جدی دارند و ما نیز باید برای فوتبال و سایر رشته های ناشنوایان در استان های مختلف کشور فرصت و فضای فعالیت ورزشی برای این قشر از جامعه فراهم کنیم زیرا این افراد در جهان بدون صدا زندگی می کنند و نیاز دارند مورد حمایت قرار گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha