معاون وزیر ورزش: پاداش ورزشکاران ناشنوا سه برابر افزایش یافت

کیش - ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان گفت: در دولت تدبیر و امید پاداش ورزشکاران و قهرمانان ناشنوا از رشد سه برابر برخوردار شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی علی نژاد  عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری مسابقه فینال انتخابی فوتبال ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه در جزیره کیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش تر ورزشکاران و قهرمانان ناشنوا در مسابقات ملی، جهانی و المپیک ۲۰ درصد سایر ورزشکاران پاداش می گرفتند که این پاداش با توجهات دولت با افزایش سه برابری به ۶۰ درصد رسیده است.
وی تشویق فدراسیون های ملی برای میزبانی از رویدادهای مختلف منطقه ای و آسیایی را از سیاست های تشویقی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد و افزود: در این راستا وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون ها حمایت می کند تا میزبانی ارزنده برای ورزشکاران و تیم ها رقم بخورد.
علی نژاد در خصوص میزبانی ایران از مسابقات انتخابی فوتبال ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه در جزیره کیش نیز گفت: قرار بود این رویدادها در کشور مالزی برگزار شود که به علت شیوع ویروس کرونا لغو شد و پس از بهتر شدن اوضاع ایران عهده دار این میزبانی شد و اکنون نیز با تلاش خوب مسوولان این جزیره میزبانی به خوبی برگزار شده است.

وزارت ورزش در تدارک برگزاری انتخابات سه فدراسیون است
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان یاد آور شد: این وزارتخانه در تدارک برگزاری انتخابات هیات رییسه سه فدراسیون بوده که استعلام صلاحیت نامزدهای آن از مراجع ذیصلاح درخواست شده است.
وی با بیان اینکه اگر این استعلام ها به موقع پاسخ داده شود تیرماه انتخابات برگزار می شود اضافه کرد: در این انتخابات هیات رییسه فدراسیون های ورزشی اسکی، ژیمناستیک و اسکیت انتخاب خواهد شد.

ایران قادر است حریف سنتی خود را شکست دهد
علی نژاد در خصوص آمادگی تیم ملی فوتبال ایران برای رویارویی با کشور تیم ملی عراق اظهار داشت: اگر بازی ایران مقابل بحرین از سوی بازیکنان تکرار شود بدون شد قادر به شکست عراق به عنوان حریف سنتی خود هستیم.
وی یاد آور شد: اکنون با پشتیبانی مردم و حمایت های وزارت ورزش و جوانان بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران از روی خوبی برخوردار هستند.

دولت بنایی بر دخالت در امور باشگاه استقلال و پیروزی ندارد
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دولت هیچ دلیل نمی بیند که در امورات باشگاه های استقلال و پیروزی دخالت کند افزود در این راستا هیچ توصیه ای برای تداوم یا عدم تداوم قراردادهای این باشگاه نداشته و نخواهد داشت.
وی گفت: از یک و نیم سال گذشته تا کنون واگذاری این باشگاه ها به بخش خصوصی دنبال شده و تا کنون نیز اقدامات موثری برای تحقق این هدف انجام شده است.
فینال مسابقات انتخابی آسیا و اقیانوسیه از ساعت ۱۸ امروز پنج شنبه در جزیره کیش بین ایران و عراق در حال پیگیری است و همزمان تیم های ازبکستان و کره نیز برای رده بندی باهم رقابت می کنند.
هم اکنون ازبکستان با سه برد و ۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و ایران با ۲ برد و یک تساوی هفت امتیازی، عراق و کره هر کدام با ۲ برد ۶ امتیازی، تایلند با یک برد سه امتیازی و مالزی نیز با یک تساوی یک امتیازی هستند و افغانستان نیز با صفر امتیاز در قعر جدول قرار دارد.
رقابت های انتخابی فوتبال ناشنوایان آسیا و آقیانوسیه ساعت ۱۸ عصر چهارشنبه۱۲ خرداد با حضور هفت تیم برتر این مناطق در جزیره کیش آغاز شد.
هفت تیم حاضر در این رقابت ها در قالب ۲ گروه به صورت ضربدری برای کسب جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ به مصاف هم می روند که در گروه A این مسابقات ایران، عراق و مالزی و در گروه B نیز تیم های ملی کره جنوبی، تایلند، ازبکستان و افغانستان همگروه هستند.
تیم های اول تا چهار به صورت همزمان در ۲۱ خرداد برای کسب مقام قهرمانی و رده بندی با هم رقابت خواهند کرد و سه تیم برتر این مسابقات در نهایت جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ناشنوایان جهان را دریافت می کنند.
کیش دارای  ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.
هم اکنون ۳۸ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.
جزیره کیش هم اکنون ۴۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.
این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha