دعوت نمایندگان اقلیت های دینی ایران به شرکت گسترده مردم در انتخابات

تهران-ایرنا- نمایندگان اقلیت های دینی مسیحی، کلیمی و زرتشتی ایران از تمامی هم کیشان و آحاد ملت ایران برای شرکت گسترده در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دعوت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس انجمن موبدان ایران، خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران، رهبر دینی کلیمیان ایران، اسقف کلیسای شرق آشوری ایران، مسئول کلیسای کاتولیک آشوری کلدانی تهران و مسئول کلیسای انجیلی آشوری تهران عصر پنجشنبه در همایش فراخوان مردم ایران به شرکت در انتخابات در کلیسای کاتولیک آشوری تهران بر شرکت اقلیت های دینی و آحاد ملت ایران در انتخابات تاکید کردند.

کشیش گریگوری نرسسیان در این همایش گفت: هدف از این نشست  اعلام همبستگی اقلیت های دینی با آحاد ملت ایران است زیرا مطابق دستوری که از طرف حضرت عیسی در انجیل به ما مسیحیان رسیده در هر کشوری که زندگی می کنیم باید مطیع قوانین آن کشور باشیم و وظیفه شهروندی خود را برای استقلال و پیشرفت کشورمان انجام دهیم.

دکتر یونس حمامی لاله زار رهبر دینی کلیمیان ایران نیز گفت: دشمنان ایران در پی آسیب زدن به کشورمان هستند باید هر جایی که دشمن در صدد آسیب زدن به آن است را مستحکم تر حفاظت کنیم و در کنار هم باشیم تا کسی نتواند به کشورمان آسیب بزند.

کشیش وانیا سرکز، مسئول کلیسای کاتولیک آشوری کلدانی تهران نیز گفت:  هر روز در رسانه های. خارج از ایران می شنویم که می گویند رای بی رای آنها در خارج از ایران نشسته اند و به فکر پیشرفت کشور نیستند. این ما هستیم که در ایران زندگی می کنیم. خداوند به ما عقل و منطق داده که با کمک هم ایران را بسازیم به همین علت همه باید در انتخابات شرکت کنیم و رای خود را به صندوق بیندازیم تا رئیس جمهوری مقتدر داشته باشیم.

دکتر اردشیر خورشیدیان رئیس انجمن موبدان تهران نیز گفت: امروز نمایندگان همه اقلیتهای دینی و یکتا پرستان دور هم جمع شدیم تا اعلام کنیم همه ما وظیفه داریم برای پیشرفت کشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها شرکت کنیم تا رئیس جمهور آینده کشور بتواند با اقتدار برای پیشرفت کشور به مردم خدمت کند . این وظیفه ملی و شهروندی همه ماست و از همه زرتشتیان و اقلیتهای دینی می خواهیم در کنار آحاد ملت ایران در انتخابات شرکت کنند.

در پایان این همایش قطعنامه ای قرائت شد که در بخش هایی از این قطعنامه آمده است:  ما پیروان ادیان توحیدی ایران در هر مقطعی همگام با همگام با آحاد ملت بزرگ ایران و در پیروی از منویات مقام معظم رهبری در مسیر حفظ یکپارچگی میهن توحیدی در بطن جامعه حضور داشته و انجام وظیفه کرده ایم.

این قطعنامه می افزاید: اکنون نیز در این برهه حساس از همه هم کیشان و مردم فهیم وطن عزیز خود دعوت می‌کنیم تا با شرکت پرشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ شمسی و انتخاب کاندیدای اصلح همچون گذشته نقش خود را به شایستگی ایفا کرده و در آینده پر افتخار ایرانی سربلند و آباد و ساخت کشور متحد و باشکوه خود سهیم باشند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha