۲۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84361171
۰ نفر

برچسب‌ها

 کنفرانس ملی مهندسی نساجی در یزد پایان یافت

یزد- ایرنا- دوازدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران که دیروز( چهارشنبه) به صورت مجازی در دانشگاه یزد آغاز شد، عصر امروز پایان یافت.

به گزارش ایرنا، این کنفرانس در راستای ارایه چشم‌انداز تحقیقات جهانی در زمینه مهندسی نساجی به مدت ۲ روز به میزبانی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه یزد و انجمن علوم و فناوری مهندسی نساجی ایران برگزار شد. 

در این کنفرانس ۱۰ نفر از کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، ایتالیا، هند، ترکیه، استرالیا و آلمان از طریق فضای مجازی سخنرانی کردند و از مجموع ۳۴۲ مقاله رسیده به دبیرخانه ۳۱۲ اثر پذیرفته شد که از این تعداد ۱۲۵ اثر به صورت سخنرانی و ۱۸۷ اثر به صورت پوستر ارایه شد.

همچنین در این کنفرانس، هفت کارگاه آموزشی در رشته‌های تخصصی نساجی و پوشاک برگزار شد و نمایشگاه مجازی در وب سایت www.intec۱۲.ir  ارایه و تعدادی از شرکت‌های نساجی محصولات خود را در این نمایشگاه برای عموم به خصوص علاقه‌مندان عرضه کردند

در این نمایشگاه کتاب‌های مهندسی نساجی و پوشاک و همچنین نمایشگاه تاریخ نساجی در یزد  در معرض دید دانش‌پژوهان قرار گرفت و صفحه (پنل‌) های تخصصی با عنوان  صنعت نساجی و محیط زیست و فناوری‌های نوین در صنعت نساجی و راهکارهای آن از طریق فضای مجازی بررسی شد.

صنعت نساجی یکی از قدیمی‌ترین صنایع کشور محسوب می‌شود و شهر یزد یکی از بزرگترین قطب‌های این صنعت است .

۱۶۰ واحد نساجی در استان فعال است که حدود ۲۳ هزار نفر در این واحدها مشغول کارند و در واقع ۲۷درصد سهم اشتغال یزد مربوط به این صنعت است و ۱۰۰ درصد روفرشی و ترمه و ۸۰ درصد رومبلی ایران در استان تولید می‌شود.

حدود ۱۲۰ هزار نفر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد در بخش صنعت و معدن فعالیت دارند، یزد چهارمین استان صنعتی و از لحاظ تنوع مواد معدنی دومین استان ایران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha