فدراسیون بین المللی به ایران برای معرفی وزنه برداران المپیکی نامه داد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: فدراسیون بین المللی این رشته نام سه ورزشکار ایرانی را برای آوردگاه توکیو معرفی و ما باید در ۲ وزن اعزام داشته باشیم.

«علی مرادی» روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید قرار گرفتن نام «سهراب مرادی» در جمع شانس های ریسدن به سهمیه المپیک اظهار داشت: فدراسیون بین المللی این رشته در نامه ای رسمی به ما و کمیته ملی المپیک اعلام کرده است تا برای معرفی ۲ وزنه بردار جهت اعزام به توکیو اقدام کنیم. این سه وزنه بردار علی داودی، علی هاشمی و سهراب مرادی هستند. این نامه اکنون در دست ما  است و باید با کمک کمیته ملی المپیک برای اعزام ۲ وزن تصمیم لازم را بگیریم.

وی درباره شرایط کیانوش رستمی نیز گفت: با تعامل و دیپلماسی ورزشی که در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان داشتیم نسبت به امتیاز گزینشی این ورزشکار در سوییس درخواست تجدیدنظر دادیم اما کمیته فنی و اعضای فدراسیون جهانی درخواست ما را رد کرد زیرا پیش از این ، «تاماش آیان» رییس سابق فدراسیون جهانی در نامه ای علت تعلق نگرفتن این امتیاز را دیر ثبت نام کردن رستمی اعلام کرده بود و با استناد به این نامه درخواست ما با واکنش مثبت روبرو نشد.

رییس فدراسیون وزنه برداری ایران درباره احتمال حضور سهراب مرادی در توکیو افزود: شانس سهراب زیاد است و جدول دچار تغییراتی خواهد شد او اکنون پشت سر «رسولبکوف» ورزشکار قرقیز قرار دارد و با ریزش های احتمالی جدول دسته ۹۶ کیلوگرم، به احتمال زیاد مرادی سهمیه کسب خواهد کرد. سهراب قهرمان توانمندی است و در کنار داودی و هاشمی می تواند نماینده خوبی برای ایران باشد. البته از این سه نفر باید یکی  حذف شود چون ما فقط ۲ سهمیه برای حضور در توکیو داریم.

وی این را هم گفت که تا فردا باید تصمیم  لازم را جهت معرفی ۲ وزنه بردار داشته باشیم و کمیته ملی المپیک نیز در این زمینه نظر لازم را خواهد داد. امیدوارم بتوانیم زمینه را برای افتخارآفرینی پولادمردان در توکیو فراهم کنیم و این مهم با کمک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مسیر می شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha