۲۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۸
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 84361102
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه از استان اصفهان

اصفهان _ ایرنا _ آغاز عملیات روکش آسفالت گرم محور اصلی خور به پلیس راه و پلیس راه به جندق و اختصاص ۵۱۰ فقره تسهیلات اشتغالزا به روستاییان و عشایر شهرضا در زُمره خبرهای کوتاه استان اصفهان است.

 خور و بیابانک

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  شهرستان خور و بیابانک از آغاز عملیات روکش آسفالت گرم محور اصلی خور به پلیس راه و پلیس راه به جندق خبر داد.

مهدی طاهری روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود:  برای اجرای این طرح بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: برای آسفالت ۱۳۰ کیلومتر راه‌های اصلی و روستایی خور و بیابانک۹۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

وی گفت: در ۲ سال گذشته ۱۷۰ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال روکش شده است.

طاهری افزود: در آینده نزدیک و در صورت تامین قیر، ۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی نیز روکش آسفالت حفاظتی می‌شود.

خور و بیابانک بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و روستایی دارد با این وجود این شهرستان حتی یک متر هم جاده ۲ بانده ندارد و جاده‌های اصلی و روستایی آن دوطرفه و حادثه‌آفرین است.

کار مطالعاتی و عملیات نقشه‌برداری دوبانده شدن جاده‌های اصلی شهرستان، انجام و اجرای طرح  دوبانده شدن نیز از سمت مشجری به چوپانان آغاز شده است.

با  دو خطه شدن جاده‌های این شهرستان، آمار تصادف و سوانح جاده ای در حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

یکی از مشکلات اساسی شهرستان خور و بیابانک، راه‌های ارتباطی و مواصلاتی آن است و با توجه به حجم بالای تردد در جاده‌های آن و نبود زیرساخت‌های حمل‌ و نقل مناسب، باید افزایش ایمنی راه‌ های این خطه را جدی گرفت.

این شهرستان از شمال با شهرستان دامغان در استان سمنان، از جنوب با شهرستان اردکان در استان یزد، از شرق با شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی و از غرب با روستای چوپانان در شهرستان نایین هم مرز است.

 شهرضا

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرضا از اختصاص ۵۱۰ فقره تسهیلات اشتغالزا به روستاییان و عشایر مستقر در این شهرستان خبر داد.

عبدالرزاق میرزایی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان افزود: مبلغ هر وام ۵۰۰ میلیون ریال و سرجمع اعتبار تخصیص یافته افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال است.

وی خاطرنشان کرد: عمده تسهیلات اشتغال روستاییان و عشایر در بخش‌های کشاورزی، دامداری و صنایع و خدمات مرتبط به این حوزه‌هاست.

رییس کمیته امداد شهرضا با اشاره به وضعیت خشکسالی و کم‌آبی تابستان امسال در بیشتر مناطق استان تصریح کرد: خسارت جدی این پدیده در کنار آسیب های ناشی از شرایط کرونایی، شرایط سختی را برای اقشار کم درآمد و ضعیف ایجاد کرده است.

میرزایی ادامه داد: ۲۶۰ فقره تسهیلات ایجاد کار و اشتغال به ارزش ۸۸ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال تا پایان اردیبهشت امسال به متقاضیان دارای پرونده در این نهاد پرداخت شد.

وی تعهد ایجاد اشتغال کمیته امداد در سامانه رصد را ۱۹۶ فقره اعلام کرد و افزود: ۲۳۴ فقره در این سامانه ثبت اشتغال شده که ۱۳۹ فقره آن مربوط به مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی است.

بخشدار مرکزی شهرضا نیز در این جلسه اظهار داشت: ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات در ۱۲ ماهه گذشته به روستاییان این شهرستان پرداخت شده است.

حسین بهزادفر با بیان اینکه بخش عمده این تسهیلات مربوط به نهادهای حمایتی است، تاکید کرد: هشت میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات خرید مایحتاج ضروری، تکمیل ساخت و ساز در روستاها، تهیه جهیزیه و دارو و درمان بیماران صعب‌العلاج در همین مدت پرداخت شده است.

به گفته این مسوول، احداث ۱۵۰ واحد ساختمانی مسکن محرومان در روستاهای شهرستان نیز از چند ماه قبل آغاز شده است و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهرستان شهرضا با ۱۶۰ هزار نفر جمعیت و ۲ شهر منظریه و شهرضا و ۲۳ روستا در ۷۵ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha