مدیران اصفهان پاسخگوی گزارش‌های خلاف واقع در حوزه عملکردشان باشند

اصفهان – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به انتشار شایعه‌ها و گزارش‌های خلاف واقع در حوزه عملکرد دستگاه‌ها گفت: نباید مدیران در پان دولت دچار بی‌تفاوتی و رخوت شوند بلکه باید پاسخگوی عملکرد دستگاه‌های متبوع خود باشند.

به گزارش ایرنا، حیدر قاسمی روز پنجشنبه در دومین جلسه شورای اداری استان در استانداری افزود: در این راستا رسانه‌ها حق دارند از مدیران سووال و در باره مباحث مطرح شده اطلاع‌رسانی کنند زیرا ما مسوولیت داریم و باید پاسخگو باشیم زیرا بخشی از رضایت و امید مردم، به این بخش مربوط است.

 رییس ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار داشت: مشارکت در انتخابات به عنوان یکی از ارکان اصلی تقویت وحدت، آرامش و امنیت جامعه است که می‌تواند سرنوشت کشور را رقم بزند.

وی افزود: اهمیت انتخابات سبب شده که معاندان و جبهه ضدانقلاب، راهبردهای خود را برای زیر سووال بردن نهاد انتخابات در کشور و هجمه به نهادها و ساختارهای نظام و بی‌اثر یا کم‌اثر جلوه‌دادن رای مردم متمرکز کنند.

قاسمی اظهار داشت: ما به عنوان مجریان وظیفه داریم تا با توجه به مُر قانون انتخابات و با رعایت اصل بی‌طرفی برای حفظ امنیت و سلامت برگزاری انتخابات بکوشیم.

وی  خاطرنشان ساخت: در این دوره، متغییر دیگری به نام کرونا بر انتخابات اثر گذاشته که در این راستا ما باید با قانونمداری و بی‌طرفی برای حفظ سلامت برگزاری انتخابات به عنوان وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کنیم.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری به عنوان مولفه اصلی در برگزاری رویداد ۲۸ خرداد جاری گفت: با هر سطحی از مشارکت، ما وظیفه داریم در برگزاری انتخابات و فراهم کردن تمهیدات و شرایط لازم، رسالت خود را بدرستی انجام دهیم.

قاسمی با اشاره به افزایش هزینه انتخابات بدلیل شرایط کرونایی گفت: با توجه به وضعیت مالی دولت، همه دستگاه‌های اداری موظف‌اند تا اقدامات و همکاری لازم را برای برگزاری انتخابات داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات بسیار مطلوب انجام شده در حوزه سلامت و امنیت انتخابات توسط دستگاه‌های امنیتی و انتظامی استان گفت: اصفهان یکی از استان‌های شاخص و تاثیرگذار به لحاظ شعبه‌های اخذ رای و تعداد حوزه‌های انتخاباتی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه در این استان از مجموع ۱۱۱ شهر ۱۱۰ شهر واجد برگزاری انتخابات هستند، گفت: سه هزار و ۷۵۱ نفر برای انتخابات شوراهای اسلای شهرها و هفت هزار و ۸۱ نفر برای انتخابات شوراهای روستایی و تیره‌های عشایری ثبت نهایی شده بودند که از این تعداد بدلیل اینکه برخی تایید صلاحیت نشدند یا انصراف دادند در نهایت ۲ هزار و ۵۳۳ نفر وارد رقابت پایانی شدند.

قاسمی، تعداد شُعبه‌های اخذ رای قطعی را سه هزار و ۴۷۵ شُعبه عنوان کرد اما با توجه به شرایط کرونایی، افزایش این رقم تا سه هزار و ۵۰۰ شعبه را نیز محتمل دانست.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان از مدیران دستگاه‌های اداری و اجرایی خواست که موضوع خودحفاظتی و حضور دائم در محل و رعایت ملاحظات مربوطه را بویژه در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه هفته آینده مدنظر داشته باشند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری  و میاندوره ای پنجمین دوره خُبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بطور همزمان  ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha