واکنش گروه‌های فلسطینی به درگیری مسلحانه در شهر «جنین» کرانه باختری

تهران-ایرنا- درگیری مسلحانه بامداد امروز ( پنجشنبه) نیروهای فلسطینی با نظامیان صهیونیست در شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری، واکنش گروه‌های مختلف فلسطین را به دنبال داشته است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس در بیانیه‌ای در این باره تاکید کرد که درگیری مسلحانه عناصر سرویس‌های امنیتی فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در جنین، اقدامی شجاعانه است.

فوزی برهوم سخنگوی حماس تصریح کرد که سرویس‌های امنیتی فلسطینی در درگیری مسلحانه امروز در جنین روحیه مبارزاتی عالی خود را به نمایش گذاشتند.

برهوم اشاره کرد که هیچ قدرتی نمی‌تواند سد راه ملت فلسطین برای مقابله با تجاوزات نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست شود.

از سوی دیگر، سخنگوی جهاد اسلامی نیز در این خصوص اظهار داشت که جنین بار دیگر مجد و بزرگی خود را نشان داد و 3 نفر از فرزندان خود را در راه دفاع از این سرزمین فدا کرد.

طارق سلمی سخنگوی جهاد اسلامی در غزه تاکید کرد که مقاومت تنها راه رسیدن به پیروزی و آزادی است.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز تاکید کرد که خون شهدا هرگز هدر نخواهد رفت بلکه راه را به سمت آزادسازی فلسطین و بازگشت آوارگان هموار خواهد کرد.

جبهه مردمی عنوان کرد که مقابله سرویس‌های امنیتی فلسطینی با نظامیان اشغالگر اسرائیلی نشان داد که فرهنگ مقاومت و شهادت در درون ملت فلسطین ریشه دوانده است.

 در درگیری مسلحانه بامداد امروز پنجشنبه نیروهای امنیتی فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در شهر جنین، 2 نفر از نیروهای امنیتی و یک آزاده فلسطینی به شهادت رسیدند و یک نفر دیگر نیز به شدت مجروح شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha