۲۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84360894
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان پایان هفته گرمی پیش رو دارد

سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: روزهای جمعه و شنبه به طور میانگین حدود ۲ تا سه درجه دمای هوای استان افزایش می‌یابد.

نشمیل احمدیانی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبانه روز گذشته میانگین حداکثر دمای هوای استان ۳۱ درجه سانتی‌گراد بود که نسبت به روز ماقبل آن یک درجه افزایش را نشان داد.

وی افزود: در این مدت "سلین اورامان" با دمای ۳۷ درجه و "بابارشانی" با دمای سه درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقطه استان بودند و دمای شهر "سنندج" مرکز استان نیز مابین ۱۱ تا ۳۵ درجه در نوسان بود.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان عنوان کرد: بر اساس بررسی نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی هوای استان تا اواسط هفته آینده همچنان پایدار و در اکثر ساعات صاف و آفتابی خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این مدت وزش باد گاهی اوقات شدید در ساعات بعدازظهر و تداوم گرمای هوا پدیده‌های حائز اهمیت هستند.

احمدیانی یادآور شد: برای امروز و فردا سرعت وزش باد به خصوص در نیمه شرقی و نواحی مرتفع استان زیاد و قابل ملاحظه است که علاوه بر خیزش گرد و خاک محلی، در صورت وقوع آتش سوزی سبب توسعه سریع آتش می‌شود.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۹۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۵۱۸ میلی‌متر) ۴۴ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۴۴۱ میلی‌متر، ۳۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha