توسعه کشور با محوریت مردم در صحنه ایجاد می شود

بجنورد- ایرنا- سخنگوی ستاد حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی در خراسان شمالی گفت: مردم اصل واساس توسعه پایدار در  کشور را تشکیل می دهند و باید در تمامی صحنه ها از جمله انتخابات حضوری پرشور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ماشا الله طالبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: سمت و سوی رییس جمهوری آینده باید به سمت مردم باشد و محرومیت زدایی و مبارزه با فساد را در اولویت قرار دهد.

وی تصریح کرد: در سالهای اخیر برخوردهای زیادی با فساد در جامعه انجام شده که این روند باید ادامه دار باشد و تا ریشه کن شود.

طالبی با بیان اینکه حکومت ها نیاز به ارتباط با سایر کشورها دارند و حفظ حقوق مسلمانان باید در اولویت قرار گیرد، افزود: رییس جمهور آینده باید با حکومت های کودک کش و مستکبر مقابله کند و حافظ مسلمانان باشد.

وی ادامه داد: هر کسی که به منافع ملی ما تعرض کند باید در مقابل آن ایستاد و مقابله به مثل کرد.

این فعال سیاسی عنوان کرد: دولت آینده باید بر سر چالش های بین المللی با دیگر کشورها وارد مذاکره شود و با تاکتیک و راهبردهای جدید با تحریم ها مقابله کند.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور با مشکلاتی مواجه است و باید راهکار مناسبی در این زمینه ارائه شود، گفت: درون گرایی ، توجه به اقتصاد مقاومتی و استفاده از نیروی جوان می تواند مشکلات کشور را برطرف کند.

طالبی اضافه کرد: قوانین و مقررات زیادی در تمامی حوزه ها در کشور ما وجود دارد و تنها در مدیریت این قوانین مشکل داریم که باید به صورت راهبردی و عملی اجرایی شود.

وی گفت: رسانه ها بعنوان رکن چهارم دمکراسی در این شرایط حساس توانایی بالندگی رشد و توسعه همه جنبه نظام اسلامی را دارند و با نگاهی ولایی در این راستا قدم بردارند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور در خراسان شمالی برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha