مردم استان قزوین ۲۲ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

قزوین - ایرنا - معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در طرح ایران همدل با ۳۰۰ هزار پرس غذای گرم، سبد کالا و افطاری ساده به ارزش ۲۲ میلیارد تومان بین خانواده های نیازمند برگزار شد که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، فرزاد فرهادی روز پنج شنبه در نشست خبری طرح ایران همدل اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) رویکرد اصلی خود را بر توسعه مشارکت های مردمی در همه ابعاد قرار داده است.

وی اضافه کرد: محرومیت موجود در جامعه در جایی دیگر تولید می شود ولی انتظار می رود تا کوتاهی و قصور چند دستگاه دیگر توسط این نهاد با محدودیت های مالی مختلف، رفع شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین افزود: در شرایط کمبود امکانات و منابع مالی این مردم هستند که با حضور و مشارکت خود به رفع فقر و محرومیت زدایی کمک می کنند.

وی گفت: سال گذشته از محل کمک های مردمی ۱۲۲ میلیارد تومان درآمد نقدی و غیرنقدی داشتیم که با توجه به برنامه پیش بینی شده ۱۵۳ درصد برنامه نسبت به سال ۹۸ تحقق یافت و ۶۰ درصد رشد داشته است.

فرهادی خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از مشارکت مردم در چهار سرفصل اصلی زکوات، اکرام و محسنین، صدقات و سایر طرح ها بوده که طی سال گذشته در بحث زکوات ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در بحث اکرام ایتام و محسنین هم ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد داشتیم.

وی عنوان کرد: در بحث صدقات هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در سایر طرح ها ۵۶ میلیارد تومان کمک های مردمی جمع آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: یکی از طرح های موفق کمیته امداد تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند بود که بیش از ۲ هزار تبلت با کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم نیکوکار تهیه شد و در این بخش یکی از کارهایی که صورت گرفت این بود که خیران پای کار آمدند و برخی وام قرض الحسنه دریافت کرده و برای تهیه تبلت در اختیار کمیته امداد قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: طی ۲ ماهه سال جاری هم طرح هایی را اجرا کردیم نظیر مرحله سوم طرح "ایران همدل" که این طرح در ماه مبارک رمضان برای اطعام و افطاری نیازمندان شکل گرفت و ۱۲۶ آشپزخانه فعال شد که در زمینه طبخ غذای گرم فعالیت داشتند و برای این کار از فضای مساجد، حسینیه ها و موکب بهره برده شد.

وی تصریح کرد: در طرح ایران همدل که در ماه مبارک رمضان و همزمان با سراسر کشور در استان قزوین برگزار شد ۳۰۰ هزار پرس غذای گرم، سبد کالا و افطاری ساده به ارزش ۲۲ میلیارد تومان بین خانواده های نیازمند توزیع شد که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: طرح دیگری که در ماه مبارک رمضان انجام شد ثبت نام از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین بود که در این طرح  ۲ هزار و ۵۰۰ حامی جذب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha