۲۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84360795
۰ نفر

برچسب‌ها

اسد: سوریه ظرفیت‌های واقعی برای غلبه بر محاصره را دارد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری سوریه ضمن بازدید از تعدادی از تاسیسات و کارخانه‌ها در شهر صنعتی «عدرا» در «ریف دمشق» که در سایه شرایط جنگ و محاصره تاسیس شده‌اند، گفت که کشورش از ظرفیت‎های واقعی برای غلبه بر محاصره و کاهش اثرات آن برخوردار است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «بشار اسد» امروز (پنجشنبه) در جریان این بازدید از وضعیت تولید در شهر صنعتی عدرا مطلع شد و با صنعتگران شهر دیدار و با آنان درباره تقویت تولید و راهکارهای غلبه بر موانع پیش روی صنعت سوریه گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور سوریه در این دیدار گفت: کشور ما از ظرفیت‌های واقعی برای غلبه بر محاصره و کاهش اثرات آن و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و شغلی زیادی برخوردار است.

وی در جمع خبرنگاران افزود: از بازدید از شهر صنعتی عدرا و دیدار با صنعتگران برجسته سوریه خیلی خوشحالم... این شهر از چند سال پیش در خط مستقیم بین ارتش عربی سوریه و تروریست‌ها بود و یکی از میدان‌های تیراندازی به تروریست‌ها بود، اما پایدار ماند.

رئیس جمهور اضافه کرد: روحیه وطن دوستی کارفرمایان و کارکنان پیام‌های متعددی دارد. وقتی که این تاسیسات را می‌بینیم اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد یک مقایسه اتفاقی است بین آنانی که پول ملی را برای ایجاد فرصت‌های شغلی و حمایت از اقتصاد کشور خرج کردند و کسانی که از روزهای اول بحران، از کشور فرار کردند و پس از بروز نشان‌های جنگ،  سرمایه خود را که در کشورشان جمع کرده بودند، مهاجرت کردند.

وی در پایان بر لزوم تقویت اقتصاد سوریه و اولویت قرار دادن معیشت مردم در مرحله آینده و چگونگی غلبه بر موانع پیش روی بخش تولیدی کشور تأکید کرد.

سوریه در طول یازده سال گذشته با توطئه کشورهای غربی- عربی با همراهی صهیونیستها مواجه شده و در این مدت با گروههای مختلف تروریستی که از سوی این کشورها رژیم اشغالگر قدس حمایت می‌شدند، مواجه بود.

بر اساس گزارشهای مختلف سازمانهای بین‌المللی در طول یازده سال گذشته بیش از 500 هزار شهروند سوری در جریان توطئه غربی - عربی - صهیونیستی جان خود را از دست داده و زیر ساختهای این کشور ویران شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha