وزیر آموزش و پرورش: واکسیناسیون معلمان در اولویت قرار گرفت

سمنان- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: واکسیناسیون معلمان با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولویت قرار گرفت تا مهر ۱۴۰۰ مدارس بعد از ۲۰ ماه تعطیلی بازگشایی شود.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در دفتر امام جمعه این شهر ابراز داشت: آموزش مجازی با شیوع کرونا جایگزین آموزش حضوری شد، اما به دلیل آسیب‌های دوری ماندن دانش‌آموزان از مدرسه، تلاش بر بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارند زیرا آینده کشور در گرو تعلیم و تربیت و آمادگی دانش‌آموزان برای دفاع فعال‌تر از آرمان‌های انقلاب است.

حاجی‌میرزایی گفت: به منظور ارتقای سطح نظام آموزشی کشور، سند تحول بنیادین بین حوزه‌های علمیه، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها امضا شد واجرای آن از اولویت‌های این وزارتخانه است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس این سند، نظام آموزشی کشور باید از آموزش به سمت تربیت چندوجهی و جامع حرکت کند.

وزیر آموزش و پرورش در این سفر یک روزه علاوه بر دیدار با آیت الله سیدمحمد شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و همچنین علیرضا آشناگر ، استاندار سمنان در جلسه همزمان شورای اداری و شورای آموزش و پرورش استان شرکت می کند و در ادامه با نمایندگان معلمان استان نیز دیدار خواهد داشت.‌

حاجی میرزایی بعد از ظهر امروز پنجشنبه با نمایندگان دانش‌آموزان و تشکل های دانش آموزی  دیدار و گفت وگو می کند و سپس با شرکت در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش با مدیرکل ، معاونان و روسا و مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان نیز نشست خواهد داشت. 

افتتاح دبیرستان کاردانش شهید چمران و همچنین دیدار با جمعی از خیران مدرسه ساز استان ، آخرین برنامه‌ سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به استان سمنان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha