مردم سرمایه بزرگ نظام اسلامی و شایسته بهترین خدمات هستند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: مردم سرمایه بزرگ نظام و شایسته بهترین خدمت‌ها هستند و تمام تلاش ما به عنوان مجریان انتخابات صیانت از آرای مردم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «نورالدین فرزادی‌پور» عصر پنجشنبه در جلسه توجیهی تبلیغات نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر سرپل‌ذهاب، افزود: با توجه به ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی برای حفظ صیانت از سلامت مردم و همچنین پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی ضرورت دارد.

وی اظهار داشت: انتخابات بزرگی در پیش روی همه ما قرار دارد که برگزاری پرشور، سالم و قانونمند بودن آن هم به نامزدهای انتخابات و هم مسوولان اجرایی و نظارت ارتباط دارد.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: قانونمند برگزار شدن انتخابات به رفتار نامزدهای انتخاباتی بستگی دارد از این رو اگر نامزدهای انتخابات به دنبال انجام تخلفات نباشند به طور قطع انتخابات سالم و قانونمند برگزار می شود.

فرزادی پور با تأکید بر حفظ سیمای شهر اذعان داشت: شهرداری نقاط مختلفی را برای تبلیغات نامزدها معین کرده تا از برهم خوردن سیمای شهر جلوگیری شود از این رو ستادهای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی از انجام تبلیغات در مکان های غیر از این نقاط معین شده اجتناب کنند و قانونمندی خود را به مردم نشان دهند.

او با انتقاد از کسانی که برای جمع آوری رای به انتقال روستاییان به شهر اقدام می کنند، اضافه کرد: رای دهندگان به اعضای شورای اسلامی شهر باید شهرنشین باشند و اگر روستائیان  را برای جمع آوری رای به شهر انتقال دهند تخلف انتخاباتی محسوب شده و رای آن ها برای نامزد خاطی حرام بوده و خیانت به تمام شهروندان است.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه بحث کرونا سلامت مردم را تهدید می کند از این رو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سلامت مردم را حفظ نمایید.

شرکت در انتخابات مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام است     

رییس دادگستری سرپل‌ذهاب نیز در ادامه این جلسه با بیان سخنان امام راحل در خصوص اهمیت انتخابات گفت: امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر اهمیت انتخابات تاکید کرده اند از این رو شرکت در انتخابات مشتی محکم در دهان دشمنان نظام و انقلاب است.

 «محمدحسین حیدری» افزود : امروز مهمترین مساله انتخابات حضور حداکثری در پای صندوق های اخذ رای است و نامزدها علاوه بر تبلیغ برای جمع آوری آرا مردم را به حضور حداکثری در انتخابات توصیه و دعوت کنند.

وی اظهار داشت: در دادگستری شهرستان ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل شده که هدف آن جلوگیری از انجام تخلفات انتخاباتی است و به دنبال مچ گیری از افراد نیست.

حیدری خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی شهرستان با توجه به ابلاغ دستورالعمل انتخاباتی توسط رییس قوه قضاییه به جرایم انتخاباتی قاطعانه رسیدگی خواهد کرد.

 اجرای قانون در پیشگیری از جرایم به منزله حمایت و طرفداری نیست 

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب سرپل‌ذهاب نیز گفت: رسیدگی به جرایم انتخاباتی وظیفه دادستانی است از این رو کسی از نامزدها از توصیه ها برداشت سیاسی نکند و اجرای قوانین را به منزله طرفداری از نامزد دیگری نباید تصور کرد.

«سعید زریری» افزود : نامزدها در مواقع قانونی تبلیغات از بیان الفاظی که قانون آن ها را منع کرده جدا خودداری کنند و بدانند که احراز صلاحیت آن ها تمام نشده و حتی بعد از برگزاری انتخابات نیز رفتار آن ها ممکن است باعث رد صلاحیت آن ها شود.

وی با اشاره به تهدید کرونا برای سلامت مردم تصریح کرد: پیشگیری قطعا هزینه های کمتری نسبت به درمان دارداز این رو نامزدها و ستادهای تبلیغات آن ها نسبت به حفظ سلامت مردم و پیشگیری از تهدیدات اقدام نمایند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت مردم ضروری است 

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب نیز در این جلسه گفت: بیماری کرونا در یکسال و نیم گذشته تمام دنیا را درگیر کرده و باتوجه به لزوم حفظ سلامت مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جریان انتخابات امری ضروری است.

دکتر «محسن مرادی» افزود: سرپل‌ذهاب در هفته گذشته در وضعیت قرمز قرار داشت و وضعیت آن شکننده است و دستورالعمل های بهداشتی باید با جدیت رعایت شود و محدودیت های بیشتری نیز اعمال خواهد شد.

وی تصریح کرد : تجمعات در فضای سربسته ممنوع است و سخنرانی ها در فضای باز بارعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی باید برگزار شود.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار تن جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha