هشدار علوم پزشکی ساوه: هر گونه تجمع و کارناوال انتخاباتی ممنوع است

ساوه - ایرنا - سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با توجه به وضعیت این شهرستان در زمینه شیوع ویروس کرونا و احتمال شیوع پیک بعدی، برگزاری هرگونه تجمع در فضای بسته و راه اندازی کارناوال برخلاف پروتکل های بهداشتی ممنوع است.

دکتر «محمود کریمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: از نامزدهای انتخابات و ستادهای آنها درخواست می کنیم که برای صیانت از جان شهروندان چنین اقداماتی را انجام دهند زیرا در صورت مشاهده، مراتب در قالب گزارشی به دادستانی شهرستان برای برخورد قانونی اعلام خواهد شد.

وی افزود: مردم داوری خواهند که آیا نامزدی که در این شرایط بی توجه به وضعیت زرد شهرستان و خطر بروز موج بعدی اشاعه این ویروس، اقدام به برپایی تجمعات و کارناوال های منافی با پروتکل های بهداشتی نماید و جان و سلامت شهروندان را به خطر بیندازد، می تواند نماینده ای با صلاحیت و شایسته برای سکانداری امور شهری باشد؟

وی اظهار کرد: در این زمینه شیوه نامه خاصی از سوی وزارت بهداشت طراحی شده و نسخه ای از آن را برای ابلاغ به نامزدهای انتخاباتی نیز به فرمانداری ساوه ارائه نمودیم.

وی گفت: به همان دلایلی که تاکنون مجوز فعالیت رستوران و تالارها در ساوه صادر نشده است، برای تجمع های انتخاباتی نامزدها هم هیچ مجوزی نداریم و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

وی گفت: از نامزدها و هواداران آنها درخواست می کنیم فعالیت های تبلیغاتی خود را در فضای مجازی پیگیری کنند و اگر هم قصد برگزاری یک تجمع دارند با حداقل نفرات از ۱۵ تا ۳۰ نفر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و برای زمان محدود باشد.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: طبق این شیوه نامه از افرادی که ابتلای آنها به کرونا مثبت است، با مراجعه دست اندرکاران صندوق های رای مقابل درب منزل زمینه لازم را برای رای دادن فراهم می کنند.

وی گفت: با تصمیم فرمانداری ساوه تعداد شعب اخذ رای نسبت به دوره قبل افزایش یافته است تا شهروندان بدون نیاز به تشکیل صف و در شرایطی امن از نظر پروتکل های بهداشتی بتوانند آرای خود را به صندوق بریزند و در محل هر شعبه نیز با کمک نیروهای بسیج و هلال احمر، یک نماینده بهداشتی مستقر است تا بر روند امور از قبیل استفاده رای دهندگان از ماسک یا کنترل وضعیت افراد از نظر اینکه مبتلای مثبت نباشند، نظارت کنند.

دکتر کریمی گفت: در روز رای گیری با استفاده از نرم افزار ماسک، وضعیت رای دهندگان کنترل می شود و اگر شخصی دارای علائم مثبت بود او را به منزل هدایت می کنند و با اعزام شعبه سیار دور از تجمع و در مقابل خانه خود، رای خواهد داد.

به گفته او برابر شیوه نامه بهداشتی، از رای دهندگان اثرانگشت اخذ نخواهد شد و مکان های شعب و حتی خودکارهای مورد استفاده هم به صورت مرتب ضدعفونی و گندزدایی می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha