۱۷ طرح عمرانی شهری در بافت تاریخی کاشان بهره‌برداری شد

کاشان - ایرنا - ۱۷ طرح عمرانی شهرداری کاشان در قالب چلچراغ توسعه با اعتبار هفت میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان روز پنجشنبه در آیینی در بافت ویژه تاریخی فرهنگی این شهر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، شهردار کاشان در این آیین با اشاره به اجرای 17 طرح در حوزه‌های فرهنگی، عمرانی، احیا و حفاظت از ابنیه تاریخی منطقه یک شهرداری اظهار داشت: این طرح‌ها شامل فرهنگسرای دانش در قالب احیای خانه تاریخی رضوی‌ها، بهسازی و اجرای آسفالت سه معبر منطقه یک، احیا و مرمت ابنیه تاریخی بازار شامل بام بازار، کاروانسرای میرپنج، بازارچه ملک، بالا بازار، مسجد بالابازار، مرمت آب انبارها، مرمت خانه‌های تاریخی عباسیان و طباطبایی، تکمیل سالن ورزشی شهید قدیرزاده( نخستین شهید انقلاب اسلامی کاشان در قیام ۱۵ خرداد ۴۲) و بهسازی محورهای تاریخی نظیر بازاچه سردار تا زیارت حبیب ابن موسی و محله سرفره است.

سعید ابریشمی‌راد در خصوص افتتاح و بهره‌برداری از فرهنگسرای دانش در قالب احیای خانه تاریخی رضوی‌ها و تملک عرصه آن گفت: این طرح احیا با اعتبار سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان با کاربری اختصاصی استفاده دانشگاهیان و طلبه‌ها اجرا شد.

وی با اشاره به اجرای آسفالت معابر منطقه یک کاشان با مساحت بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع و ظرفیت افزون بر ۱۸۰۰ تن آسفالت اظهار داشت: برای انجام این عملیات افزون بر یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده است.

شهرداری کاشان با یادآوری مرمت بخش‌های مختلف بازار تاریخی کاشان با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان خاطرنشان کرد: بام بازار، کاروانسرای میرپنج، بازارچه ملک، بالا بازار، مسجد بالابازار مورد بهسازی و مرمت قرار گرفته است.

وی با تاکید بر انجام عملیات مرمت خانه‌های تاریخی عباسیان و طباطبایی در مرحله نخست اظهار داشت: این عملیات شامل گچ‌بری‌ها و مقاوم‌سازی سقف با اعتبار افزون بر ۷۰۰ میلیون تومان تکمیل شد.

ابریشمی‌راد به بهره‌برداری از طرح بهسازی محورهای تاریخی نظیر بازاچه سردار تا زیارت حبیب ابن موسی و محله سرفره اشاره و اضافه کرد: این عملیات شامل کف‌سازی، بدنه‌سازی و سایر موارد با اعتبار ۱۷۰ میلیون تومان انجام شد.

به گفته وی، طرح مرمت آب انبارها و بهره‌برداری از طرح‌های تکمیلی و عمرانی از جمله سالن ورزشی شهید قدیرزاده واقع در خیابان امام خمینی (ره) نیز با اعتبار افزون بر ۸۵۰ میلیون تومان اجرا شد.

وی با قدردانی از تلاش‌های شهرداری منطقه یک کاشان برای آماده‌سازی این طرح‌های عمرانی افزود: طرح هفتگی چلچراغ توسعه شهرداری کاشان در شانزدهمین همایش بین‌المللی روابط عمومی ایران (جایزه خلاقیت) را در رقابت‌های فرامنطقه‌ای و ملی کسب کرد.

آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی سی و هفتمین هفته چلچراغ توسعه شهرداری کاشان با حضور عباس زراعت رییس دانشگاه کاشان، معتمدان مناطق و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در فرهنگسرای دانش کاشان واقع در خیابان آیت الله کاشانی، کوی ملک‌آباد شهرستان برگزار شد.

شهرداری کاشان ۶ معاونت، پنج منطقه و ۱۰ سازمان زیر مجموعه دارد.

شهرستان افزون بر ۳۶۴ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha