نماینده مجلس: ۱۰۰میلیاردتومان به مشاغل‌خانگی کرمان اختصاص می‌یابد

کرمان - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان موجودی قرض الحسنه در بانک رسالت برای تخصیص به مشاغل خانگی داریم که به این مشاغل در استان تخصیص می‌یابد. 

به گزارش ایرنا، شهباز حسن پور روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی کرمان افزود: مجمع نمایندگان ۱۲ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی در جای جای استان کرمان ایجاد می‌کند و با همکاری بانک رسالت، ظرف یک هفته منابع آن را از طریق معین‌های اقتصادی تامین می کنیم.

وی از تلاش همه دستگاه ها به ویژه حوزه نظم و امنیت استان کرمان قدردانی کرد و گفت: این استان از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است و فکر می کنم بهتر بود که برشی استانی از مشاغل خانگی هم داشتیم که به‌روزرسانی و ترکیبی باشد.

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز روز کار، تلاش و جنگ است و بخش نامه ها برای همه استان ها وجود دارد اما برخی از استان‌ها گوی سبقت را در مشاغل خانگی از ما ربودند.

وی تصریح کرد: آمادگی داریم که بدون یک ریال منابع دیگر بانک‌ها، ایجاد ۱۲ هزار مشاغل خانگی را با بانک رسالت قرارداد ببندیم که با محوریت کمیته امداد، بهزیستی، بسیج سازندگی و اداره کار این کار اجرایی شود.

حسن پور افزود: سال گذشته در کشور ۷۳۳ هزار فقره تسهیلات توسط بانک رسالت پرداخت شد که ۵۰ درصد آن مربوط به مشاغل خانگی بود و از این میزان ۲۵ درصد فعالیت در استان کرمان بوده است.

وی بیان داشت: این بانک آمادگی کامل را دارد که هرکس در حوزه مشاغل خانگی آمادگی دارد و همچنین برای هنرمندان کار انجام دهیم، باید اشتغالزایی با پرداخت تسهیلات به تولیدکننده نهایی محقق شود.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان عنوان کرد: کمیته امداد سال گذشته در بخش گلزار کرمان خانه تحویل مددجویان همراه با نصب پانل خورشدی داد که آمادگی گسترش آن را نیز داریم.

وی با اشاره به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مدیریت نماینده کرمان و راور گفت: بیش از ۳۰ درصد فعالیت مجلس در مجموعه این کمیسیون اتفاق افتاده و بیشترین طرح و لوایح و بازدیدها را از این کمیسیون داشتیم ضمن اینکه با ۱۰۰ درصد آرا در سمت خود باقی ماند اما برخی از روسای کمیسیون ها عوض شدند.

ابراز رضایت مجمع نمایندگان از عملکرد استاندار و مدیران استان کرمان

حسن پور یادآور شد: مجمع نمایندگان رضایت کامل از استاندار کرمان و مدیران استان را دارد و تصمیم داریم به جای دعواهای سیاسی، همه با هم پای صندوق رای بیاییم و همه برای آبادانی، توسعه و پیشرفت کرمان متحد شویم، در طول یک سال گذشته که در سمت ریاست مجمع نمایندگان استان کرمان فعالیت داشتم، تمامی ادارات و بانک ها نهایت همکاری را داشته و دارند.

وی با اشاره به ضرورت حضور حداکثری مردم گفت: وضعیت تبلیغات شهری انتخابات ۱۴۰۰ زیبنده کرمان نبود که همه باید به هر طریقی جذب حداکثری مردم را پای صندوق های رای داشته باشیم.

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی افزود: به خودم می بالم که جمع مسئولان استان کرمان، دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دادگستری و بخش خصوصی زیر یک سقف دوستانه و دلسوزانه برای مردم فعالیت می‌کنند و این در حالی است که برخی افراد در کشور سیاه‌نمایی می‌کنند و این فرایند استان موجب امید به آینده می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha