طرح تشدید برخورد با تخلفات پلاک در خراسان جنوبی اجرا شد

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: طرح تشدید و اجرای گسترده برخورد با تخلفات پلاک در خراسان جنوبی در دستور کار جدی پلیس راه استان قرار گرفته است و رانندگانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خود می‌کنند از چشم دوربین‌های پلیس دور نخواهند ماند.

سرهنگ علیرضا رضایی روز پنجشنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: رانندگانی که در اعداد و ارقام پلاک خودروی خود تغییر ایجاد و اقدام به پوشش پلاک کنند، متوقف و اعمال قانون خواهند شد. 

وی افزود: رسالت پلیس برقراری نظم و امنیت ترافیکی و پیشگیری از وقوع تخلفات و تصادفات رانندگی است و یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده پلیس برای نیل به هدف، اعمال قانون برای رانندگان متخلف است.

رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: هدف ما از اعمال قانون صرفا صدور قبض جریمه نیست بلکه تخصیص نمره منفی، ضبط گواهینامه، توقیف در پارکینگ و سایر امتیازات منفی که براساس اجازه قانون در اختیار پلیس قرار گرفته و همگی از مصادیق اعمال قانون محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: در تمامی روش‌ها پلیس از پلاک نصب شده روی وسیله نقلیه برای اعمال قانون استفاده می‌کند که گاهی افرادی به منظور فرار از چنگال قانون و دور ماندن از دید پلیس و دوربین‌های کنترل ترافیک اقدام به مخدوش کردن عمدی پلاک وسیله نقلیه خود می‌کنند.

سرهنگ رضایی گفت: این رفتار علاوه بر اینکه براساس قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می‌شود از دیدگاه مقررات ترافیکی نیز تخلف است و با رانندگان متخلف براساس قانون برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha