با دستور رییس جمهوری؛ عملیات اجرایی نیروگاه سیریک آغاز شد

بندرعباس - ایرنا - عملیات اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک با حضور وزیر نیرو، استاندار هرمزگان و نماینده وزارت انرژی کشور روسیه و با دستور رییس جمهوری آغاز شد.

وزیر نیرو روز پنجشنبه  در آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک اظهار داشت: نیروگاه سیریک ۴واحد بخاری ۳۵۰مگاوات و کل توان نامی خروجی نیروگاه ۱۴۰۰مگاوات با راندمان ناخالص ۴۶درصدی و بویلر از نوع Super Critical یکبار گذر با سوخت اصلی گاز است.

رضا اردکانیان ادامه داد:  این نیروگاه  در زمینی به مساحت تقریبی ۲۰۰ هکتار احداث می‌شود و مبلغ قرارداد که یک میلیارد و ۴۰۶ میلیون یورو است که ۸۵ درصد از محل واحد اعتباری و ۱۵ درصد معادل ۲۱۱ میلیون یورو سهم کافرماست.

وزیر نیرو افزود: مدت زمان اجرای طرح ۵۵ ماه از امروز است اما از برنامه اجرایی جلوتر هستیم و بخشی از تجهیز کارگاهی و عملیات اجرایی و ۳۰۰ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: گفته بودیم در این دولت ۵۷ سد ایجاد می‌کنیم که پنجاه و ششمین سد امروز افتتاح می‌شود و امیدواریم تا پایان دولت بتوان ۵۸ سد افتتاح کرد.

وی خاطر نشان کرد: به طور متوسط در این دولت هر پنجاه روز یک سد در مناطق مرزی کشور به مدار آمده است درحالی که قبل از انقلاب تنها یک سد مرزی به نام ارس احداث شده بود.

وی اشاره کرد: بعد از انقلاب اسلامی، ۵۶ سد مرزی به بهره برداری رسیده که نیمی از آن سهم دولت تدبیر و امید است و  امروز نیز در شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی، ۶۸۰۰ هکتار شبکه در استان‌های ایلام و کرمانشاه به بهره برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha