شورای عال سیاسی یمن برای مذاکره با ائتلاف سعودی سه اصل تعیین کرد

تهران- ایرنا- شورای عالی سیاسی یمن روز چهارشنبه با استقبال از تلاش‌های عمان برای کاهش رنج‌های مردم این کشور برای مذاکرات آتی با ائتلاف سعودی سه اصل تعیین کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد، بازگشایی فرودگاه صنعاء و بندر الحدیده یک حق انسانی اولیه و دست آوردی بوده که در صورت عملی شدن با پایداری مردم یمن و سلحشوری مردان ارتش و کمیته‌های مردمی به دست آمده است.

شورای عالی سیاسی یمن افزود: برداشتن محاصره، توقف حملات و پایان اشغالگری و عدم دخالت در امور داخلی یمن سه اصل اساسی برای هرگونه مذاکره در آینده است.

یک هیات عمانی روز شنبه برای مشاوره و رایزنی با مجلس اعلای سیاسی یمن (انصارالله) درباره پیشنهادهای مربوط به رفع محاصره این کشور و توقف تجاوز ائتلاف سعودی وارد صنعا پایتخت یمن شد.

عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن، ورود هیات عمانی به صنعا را خوش‌آمد گفت. در جریان این دیدار مسایل انسانی و موضوعات مربوطه به آن بررسی شد.

وی همچنین از تلاش‌های خیرخواهانه هیثم بن طارق سلطان عمان و مواضع بشردوستانه و حکمیانه رهبری و ملت عمان قدردانی کرد.

از زمان جنگ عربستان علیه یمن در سال ۲۰۱۵، عمان بی طرفی و عدم شرکت در ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی را ترجیح داد و حتی تلاش کرد تا مرزها و اراضی خود را بدون استثناء به روی همه یمنی‌ها از جمله انصارالله باز کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha