وزیرخارجه پاکستان خواهان جدیت کانادا در مقابله با اسلام‌هراسی شد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان طی گفت‌وگو با همتای کانادایی خود اقدام تروریستی قتل یک خانواده مسلمان در این کشور را به شدت محکوم کرد و از دولت کانادا خواست تا اقدام جدی برای مقابله با چالش اسلام‌هراسی در داخل انجام دهد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز چهارشنبه طی تماس تلفنی با «مارک گارنو» وزیر امور خارجه کانادا اقدام نفرت انگیز و تروریستی قتل یک خانواده مسلمانان پاکستانی الاصل مقیم کانادا را به شدت محکوم و مراتب اعتراض جدی دولت و مردم پاکستان نسبت به موج اسلام‌هراسی در غرب از جمله کانادا ابلاغ‌ کرد.

وی افزود: جامعه جهانی از جمله کانادا باید اقدامات جدی و موثر برای پرداختن به چالش مسلمان ستیزی و ترویج پدیده نفرت انگیز اسلام‌هراسی انجام دهند.

قریشی اظهار داشت: به صراحت مشخص است که خانواده مسلمان در شهر لندن کانادا به دلیل مذهب و اعتقادات مورد هدف قرار گرفته و این عمل بیانگر تفکر اسلام ستیزی و اشاعه نفرت می‌باشد.

وی با ابراز نگرانی عمیق نسبت به افزایش اسلام‌هراسی در کانادا گفت: پاکستان مصمم به ایجاد اجماع جهانی برای جلوگیری از اقدامات نفرت انگیز و غلبه بر عوامل ترویج اسلام‌هراسی است و برای این مهم در سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل نقش فعالی ایفا کرده و در آینده نیز متعهد به نقش آفرینی خواهد بود.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان روز گذشته در حساب کاربری خود در توییتر قتل خانواده مسلمان در کانادا را محکوم و آن را بیانگر تشدید پدیده اسلام هراسی در کشورهای غربی دانست. وی خطاب به جامعه جهانی خواستار اقدام جدی و قاطعانه علیه اسلام هراسی شد.

نخست وزیر کانادا شامگاه گذشته قتل چهار نفر از اعضای یک خانواده مسلمان را حمله تروریستی اعلام کرده است.

جاستین ترودو طی سخنانی در مجلس عوام گفت: این کشتار تصادفی نبود بلکه یک حمله تروریستی با انگیزه نفرت در قلب یکی از جوامع ما بود.

پلیس کانادا روز سه‌شنبه اعلام کرد: یک خانواده مسلمان ۴ نفره در حمله یک کامیون که از پیش طراحی شده بود کشته شدند.  عامل حمله به این خانواده مسلمان بازداشت شده و روز پنج شنبه به اتهام قتل عمد محاکمه خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha