۱۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۶
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84360153
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترقی: شورای پنجم در مشهد کار فرهنگی جدی انجام نداد

مشهد- ایرنا- نایب رییس شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: دوره پنجم شورای شهر در مشهد کار جدی در حوزه فرهنگی انجام نداده و کار فرهنگسراها در این شهر طی این دوره کمرنگ شده و به حداقل رسیده است.

دکتر حمیدرضا ترقی روز چهارشنبه در سومین مجمع تشکل‌های دانشجویی مشهد با جریانات سیاسی شهر افزود: گسترش فعالیت های فرهنگی در مشهد مقدس برای استفاده از فرصت حضور زائران بارگاه منور رضوی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی ادامه داد: هم اکنون فرهنگ شهروندی، دسترسی و توجه به نیازهای فرهنگی در حاشیه شهر و مناطق محروم مشهد ضعیف و بسیار کمتر از سرانه استاندارد است.

سخنگوی شورای وحدت و اتئلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی بر استفاده از فرمولهای فرهنگ ساز در کلانشهر مذهبی مشهد با هدف فراهم شدن جاذبه های گردشگری تاکید کرد و گفت: تخصیص اعتبارات لازم و جهت گیری فرهنگی در این شهر با توجه به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، نقش موثر در جذب گردشگر دارد.
وی با اشاره به چالشهای اقتصادی پیش روی شورای ششم افزود: در حوزه اقتصادی و مالی شورای شهر مشهد با بدهی ۲۰ هزار میلیاردی روبروست و در دوره ششم سررسیدهای ناشی از اوراق قرضه برای طرحها و پروژه های مختلف فرامی‌رسد.

ترقی ادامه داد: از طرف دیگر وضعیت بدهی شهرداری به پیمانکاران و عدم کیفیت و نقص فنی برخی پروژه های شهری اجرا شده  طی سالهای اخیر، در این دوره خود را نشان می دهد.
وی گفت: شهرداری مشهد برای حل و فصل مشکلات مالی خود مجبور شده است سرمایه و زمینهای خود را تهاتر کند و برای تکمیل پروژه قطار شهری، خط چهارم و تکمیل خط سوم آن نیازمند ۳۵ هزار میلیارد تومان است که این موضوع مهمترین چالش اقتصادی شورای شهر خواهد بود.

نایب رییس شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: این در حالی است که در شهرداری مشهد محدودیت های بسیار برای مرتفع سازی و تراکم وجود دارد و این موضوعات درآمد شهرداری را به طور طبیعی کاهش می دهد.
وی با اشاره به ویژگیهای لیست نیروهای این اتئلاف ادامه داد: تخصص و اشراف افراد به مسائل شهر و شهرسازی منطبق با کمیسیون های شورای شهر، انسجام و وحدت بین اعضای لیست، تسلط بیشتر بر قوانین و مقررات در امور شهرسازی، گزینش  افراد با قابلیت پیگیری تامین منابع مالی پروژه ها، جوان گرایی و استفاده از زنان و روحانیت در این لیست مورد تاکید قرار گرفته  است. 
ترقی همچنین در این نشست به پرسشهای دانشجویان پیرامون فعالیت هیات موسس، کمیته تطبیق و تشکیلات شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی و لیست بندی این تشکل پاسخ گفت.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha