گزارش عراقچی درباره شفاف‌تر شدن مذاکرات وین و باقی ماندن اختلافات

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نقل از رییس هیات مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای وین گفت: متون تبادل شده میان هیات‌ها کمی شفاف‌تر و دقیق‌تر شده اما موضوعات اختلافی کماکان باقی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ابوالفضل عمویی درباره نشست عصر چهارشنبه این کمیسیون با سید عباس عراقچی رییس هیات مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین به خبرنگاران گفت: در این جلسه، عراقچی گزارشی را از آخرین دور گفت‌وگوها با گروه ۱+۴ ارائه کرد. براساس این گزارش، متونی که در حال تبادل بین هیات‌هاست کمی شفاف‌تر و دقیق‌تر شده اما موضوعات اختلافی همچنان باقی است. رفع تحریم‌ها و ترتیبات اجرایی آن و مسائلی از این دست از جمله این اختلافات است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نقل از عراقچی خاطرنشان کرد: دور آتی مذاکرات احتمالا طی روزهای آینده در وین از سر گرفته می‌شود و مواضع جمهوری اسلامی در مذاکرات به شکل ثابت و قطعی از طرف هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی دنبال خواهد شد. رفع همه تحریم‌ها و راستی آزمایی لغو تحریم‌ها از جمله مواضع ایران است و پس از آن جمهوری اسلامی آماده است که به تعهدات هسته ای خود در برجام بازگردد.

عمویی افزود: نمایندگان در این جلسه، بر حفظ مواضع اصولی نظام در مذاکرات و اجرای دقیق قانون اقدام راهبردی و تطابق مذاکرات با آن تاکید کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha