برگزاری همایش های انتخاباتی در فضاهای سربسته ممنوع است

بندرعباس - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: برگزاری تجمع‌های انتخاباتی، گفتگو، مناظره‌های انتخاباتی و نظایر آن در فضاهای سربسته نظیر مساجد، تالارها ، سالن‌های اجتماعات و مانند آن با توجه به وضعیت قرمز کرونایی این استان به طور مطلق ممنوع است.

علی رئوفی روز چهارشنبه با اشاره به اهمیت حفظ سلامت مردم و عوامل برگزاری انتخابات در فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، اظهار داشت: وضعیت قرمز کرونایی در هرمزگان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را در هرمزگان با محدودیت همراه کرده و ضروری است طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای اعلام برنامه های انتخاباتی خود بهره گیرند.

وی ادامه داد: راه اندازی کارناوال ها، متینگ های تبلیغاتی، برگزاری مراسم استقبال از نامزدهای انتخابات و هرگونه تجمع در فضای بسته با توجه به شرایط قرمز و حاد کرونایی اغلب مناطق استان در هرمزگان مطلقا ممنوع است.

وی اضافه کرد: مسوولان ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در هرمزگان به همراه داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها نشست ها و جلسات هماهنگی خود را با اولویت فضای باز و در صورت برگزاری در فضای بسته با توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق استان با حضور ۱۵ نفر از اعضای ستاد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان ابراز داشت:  استفاده از ماسک با توجه به نقش مهمی که  در جلوگیری از انتشار ویروس و ابتلای افراد دارد برای همه رای دهندگان و عوامل برگزاری انتخابات الزامی است، همچنین استفاده از این وسیله نشست‌ها و رعایت محدودیت ساعت برگزاری جلسات و همایش ها به میزان دو ساعت الزامی است.

رئوقی  بیان داشت: اولویت در فرایند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی روستاها و شهرها  با برگزاری انتخابات در فضای باز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط برگزاری انتخابات است.

وی اخاطر نشان کرد: برای حفظ سلامتی مردم، عوامل برگزاری انتخابات از تجمع در محل‌های اخذ رای جلوگیری کنند و مسوولان اجرایی و نظارتی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی مناسب در محل اخذ رای حضور پیدا کنند.

به گفته رییس ستاد انتخابات هرمزگان، برای حفظ سلامتی افراد با سن بالا حتی الامکان از بکارگیری افراد مسن و بیماران زمینه ای به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی،  حفاظتی در شعب اخذ رای توسط ستادهای شهرستانی خودداری شود و در صورت واکسینه شدن بکارگیری آنها منعی ندارد.

وی با اشاره به ممنوعیت اخذ اثر انگشت در فرآیند برگزاری انتخابات، افزود: اخذ اثر انگشت از رای دهندگان در فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها برای حفظ سلامت مردم ممنوع است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر اهمیت حفظ سلامتی کلیه رای دهندگان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات، خاطرنشان کرد: میزها و صندوق های اخذ رای در محل شعب های اخذ رای به گونه ای تعبیه شوند که با رعایت فاصله مناسب اجتماعی،  سلامت رای دهندگان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات حفظ شود.

رئوفی گفت: مسئولان برگزاری انتخابات در محل شعب های اخذ رای به گونه ای برنامه ریزی کنند که قبل و بعد از فرآیند رای گیری تجمعی در مقابل درب ورودی و خروجی به وجود نیاید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha