فرماندار: مانعی برای برگزاری انتخاباتی سالم در هرسین وجود ندارد

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار شهرستان هرسین گفت: پایش میدانی امکانات و تست شعب اخذ رای انجام شده و مانعی برای برگزاری انتخاباتی سالم در هرسین وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، عبادالله کنجوریان عصر چهارشنبه در پنجمین نشست هم اندیشی با اعضای ستاد انتخابات این فرمانداری در سخنانی از پایش میدانی و تست شعب اخذ رای خبر داد و افزود: با همکاری اعضای ستاد انتخابات فرمانداری و هیات اجرایی شعب اخذ رای پایش امکاناتی شده اند و تجهیزات لازم به منظور برگزاری انتخابات پیش رو فراهم است.
وی ادامه داد: مانعی برای برگزاری انتخاباتی سالم در شهرستان هرسین وجود ندارد و اگر مانعی وجود داشته باشد با همکاری مردم و همچنین دست اندرکاران انتخابات آن را از میان بر خواهیم داشت.

رییس ستاد انتخابات هرسین تصریح کرد: دوره های آموزشی به منظور توجیه نمایندگان فرماندار، اعضای شعب و هیات بازرسی در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

وی افزود: تمام تلاش های اعضای ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان هرسین و عوامل اجرایی بر صیانت از آرای مردم و برگزاری انتخاباتی سالم متمرکز خواهد بود.

کنجوریان اظهار داشت : در شهرستان هرسین مراحل انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا طبق قانون و روز شمار انتخابات طی شده و این روند تا پایان کامل انتخابات ادامه خواهد داشت.

فرماندار هرسین همچنین بیان کرد: زیر ساخت ها و تجهیزات ارتباطی و اینترنتی در شعب اخذ رای شهری، روستایی و سیار ضمن اینکه تست شده اند آماده بکارگیری در بزرگترین رویداد سیاسی کشور هستند. 

فرماندار شهرستان هرسین در پایان این جلسه خواستار تشدید نظارت های بهداشتی در انتخابات ۲۸ خرداد ماه شد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha