۱۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84359975
T T
۴ نفر
منبع: موسسه زبان سفیر | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

چه عواملی در یادگیری زبان انگلیسی تاثیرگذار است؟

باپیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی، علم و... نیازبه یادگیری زبان انگلیسی به عنوان اولین زبان بین‌المللی دنیا روزبه روز بیشتر می‌شود. امروزه اکثر افراد ازکوچک تا بزرگ همه به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند؛چراکه دانستن زبان انگلیسی درتک تک جنبه‌های زندگی به‌خصوص برای تحصیل و کار، بسیار مهم و پر اهمیت است.

بازار آموزش زبان انگلیسی این روزها بسیار گرم شده و آموزشکده‌های زیادی با شعارهای غیرمنطقی مثل "یادگیری زبان انگلیسی تنها در یک ماه" سعی بر جذب مشتری دارند. فرآیند یادگیری و آموزش زبان انگلیسی فرایندی زمان‌بر و نیازمند تمرین مستمر است. هر کسی جز این را بگوید سعی در فریب دادن شما دارد؛ پس اگر می‌خواهید شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید یا هم اکنون در حال فراگیری آن هستید این مقاله متعلق به شماست. در ادامه با هم عوامل تأثیرگذار بر یادگیری زبان انگلیسی را بررسی خواهیم کرد تا شما با دانستن آنها بتوانید به شیوه‌ای مؤثرتر فرآیند زبان آموزی خود را در حالی که می‌دانید بیشترین بهره را از آموخته‌های خود خواهید برد؛ آغاز کنید و به پایان برسانید.

عوامل تأثیرگذار بر یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

تعیین سطح زبان انگلیسی

اولین قدم برای شرکت در کلاس‌های یک آموزشگاه آموزش زبان انگلیسی، تعیین سطح زبان است. البته این در صورتی است که شما از قبل با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید و حال می‌خواهید آن را توسعه بخشید.  تعیین سطح زبان انگلیسی از این جهت دارای اهمیت است که اگر بدون تعیین سطح از پایین‌ترین سطح یعنی مبتدی شروع به یادگیری کنید دچار سرخوردگی می‌شوید و دروس را راحت و حوصله سر بر می‌یابید و زود خسته شده و کنار می‌کشید. این در حالی است که اگر از همان ابتدا فرآیند تعیین سطح را به جا آورده بودید و از سطح دقیق و واقعی خود به ادامه یادگیری زبان انگلیسی می‌پرداختید هرگز با چنین مشکلی رو به رو نمی‌شدید و انگیزه‌تان برای یادگیری کاملاً بالا می‌ماند؛ چرا که در این صورت دروس دارای مطالب جدید و چالش برانگیز هستند.

چه عواملی در یاگیری زبان انگلیسی تاثیرگذار است؟

هدف گذاری

این که دقیقاً بدانید از یادگیری زبان به دنبال چه هستید بسیار مهم است. ممکن است در صورت گم کردن هدفتان سرخورده میان دوره‌ای که هیچ سودی برایتان ندارد گیر کنید. این که بدانید برای چه می‌خواهید وقت و انرژی خود را ساعت‌ها پای فراگیری زبان انگلیسی بگذارید باعث می‌شود دوره مناسب را انتخاب کرده و بهترین و مفیدترین نوع و دوره آموزش زبان انگلیسی را برگزینید. به عنوان مثال، اگر برای مهاجرت تحصیلی شروع به یادگیری زبان کرده‌اید، با توجه به اولویت‌های کشور مقصد، باید در دروه‌های آیلتس یا تافل شرکت کنید. در صورت شرکت در هر دوره دیگری، باید در حالی که با هیچکدام از تکنیک‌های تست زنی و حل سوالات مربوط به بخش‌های چهارگانه این آزمون‌ها شامل ریدینگ (Reading)، لیسنینگ (Listening)، رایتینگ (Writing) و اسپیکینگ (Speaking) آشنایی ندارید بر سر جلسه رفته و علاوه بر دور ریختن آن همه وقت و انرژی، هزینه بالایی که صرف شرکت در آزمون کرده‌اید را هم از دست بدهید.

صبر و حفظ انگیزه

در نظر داشته باشید که فرآیند یادگیری و آموزش زبان انگلیسی بسیار زمان‌بر است و نیازمند صبر و حوصله بسیار هم برای فراگیرنده و هم برای آموزگار است. بدون تمرکز و صبر هیچ یک راهی به جایی نخواهند برد.

قرار گرفتن در معرض زبان انگلیسی

هیچ  دوره آموزش زبان انگلیسی‌ای بر شما مؤثر نخواهد بود اگر پس از آمدن از کلاس، کتاب‌ها را دست نخورده گوشه اتاق رها کنید تا جلسه بعدی!

علاوه بر تکرار و مرور مطالب جلسات قبلی، قرار گرفتن در معرض زبان انگلیسی خود به خود به شما در راه تقویت مهارت‌های چهارگانه زبان (شامل مهارت‌های شنیداری (listening)  مهارت‌های نوشتاری (writing) مهارت‌های گفتاری (Speaking)  و مهارت‌های خواندن و درک مطلب (Reading)) کمک کرده و باعث می‌شود در تمامی آنها بیشتر افراد نیتیو (Native) به نظر برسید و به هدف خود نزدیک‌تر شوید.

شاید با خود بگویید که شما جز آموزشگاه آموزش زبان انگلیسی خود که هر جلسه به آن مراجعه می‌کنید جای دیگری ندارد که در آن بتوانید در معرض زبان قرار بگیرید و از آن استفاده کنید. بهتر است به گوشی تلفن همراه یا لپ‌تاپ‌تان کمی بیشتر توجه کنید! شما می‌توانید با دیدن سریال زبان اصلی با زیرنویس مهارت‌های شنیداری و حتی گفتاری خود را تا حد چشمگیری بهبود بخشید. همچنین می‌توانید از آموزش‌های موجود در یوتیوب یا اینستاگرام در پیج‌های آموزش زبان انگلیسی نهایت استفاده را ببرید و دایره لغات خود را تا حد خوبی گسترش دهید. همچنین می‌توانید برای تقویت مهارت‌های گفتاری خود در گروه‌های تلگرامی انگلیسی زبان و یا روم‌های انگلیسی زبان در اپلیکیشن کلاب هاوس شرکت کرده و در بحث‌های آنها حضور فعال پیدا کنید و به هزاران شیوه مفید هر دقیقه و هر لحظه خود را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید.

محیط یادگیری

همانطور که گفته شد یادگیری موثر زبان، نیازمند تمرکز است. برای محیط کلاس، به دنبال یک آموزشگاه آموزش زبان انگلیسی با ساختمان مجهز بگردید. حتی میزان گرمی و سردی هوا نیز بر میزان تمرکز شما به شدت تاثیرگذار است. پس حتما محیطی مناسب هم برای فراگیری در خارج از خانه و هم درون خانه در نظر بگیرید تا در بالاترین ظرفیت مغزی خود به یادگیری زبان مشغول شوید و بیشترین بهره را از هر جلسه ببرید.

چه عواملی در یاگیری زبان انگلیسی تاثیرگذار است؟

برای یادگیری زبان در محیط و اموزشگاهی معروف و ثابت شده با بیش از ۱۰۰ شعبه در سراسر کشور، به آموزشگاه زبان سفیر مراجعه کنید. در این آموزشگاه شما می‌توانید علاوه بر زبان انگلیسی، به یادگیری زبان فرانسه در دروه‌های متنوع و موثر نیز بپردازید. دوره‌های آموزش زبان انگلیسی سفیر برای تمامی رنج‌های سنی و سطح‌ها طراحی شده و به وسیله بهترین مدرسین کشور تدریس می‌شوند.

دوره‌های این آموزشگاه شامل دوره‌های کودکان، دوره‌های آنلاین، دوره‌های نوجوانان، دوره‌های بزرگسالان، دوره‌های آیلتس، دوره‌های زبان فرانسوی، دوره‌های ترجمه کاربردی، دوره‌های ویژه شرکت‌ها، دوره‌های خصوصی، دوره‌های مکالمه، دوره‌های بحث آزاد و ... می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌ها و نحوه ثبت نام همچنین هزینه و شهریه کلاس‌ها، به سایت آموزشگاه به نشانی  https://gosafir.com   مراجعه کند.

م. خ

منبع: موسسه زبان سفیر | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha