شهرداری تهران به توسعه حلقه داخلی حرم عبدالعظیم حسنی(ع) کمک می‌کند

تهران- ایرنا- شهردار تهران درباره اقدامات مدیریت شهری در منطقه ۲۰ به منظور توسعه قلمروهای عمومی، گفت: توسعه حلقه داخلی حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برعهده تولیت حرم است که خودشان پیگیری می‌کنند و شهرداری در این زمینه کمک کننده است.

به گزارش شهر، پیروز حناچی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۲۰ در جمع خبرنگاران بیان کرد: هفته گذشته مجموعه فرهنگی-تاریخی ری افتتاح شد و امروز هم پروژه‌هایی در مقیاس محلی به بهره برداری رسید که این اقدامات اغلب از جنس توسعه قلمرو عمومی است.

وی ری را یکی از برگه‌های اصلی شناسنامه‌ای تهران برشمرد و افزود: تمام تلاش شهرداری این است که منطقه تاریخی ری به درستی به عموم شهروندان شناخته شود، از ظرفیت‌های آن برای توسعه تهران و منطقه ۲۰ استفاده کند و افتتاح پروژه‌های امروز، اقدامی به منظور توسعه گردشگری در کوه بی بی شهربانو و منطقه ۲۰ است.

به گفته حناچی، دیروز/۱۸ خرداد/ ادامه خط ۶ مترو تهران به ایستگاه حرم حضرت عبدالعظیم (ع) رسید که اقدام بسیار مهمی است و اکنون منطقه۲۰ تهران ۲ خط مترو دارد.

وی درباره اقدامات شهرداری برای توسعه حرم عبدالعظیم حسنی (ع) بیان کرد: پروژه‌هایی نظیر شهرک نفرآباد در جنوب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و پروژه شمسه از جنس حوزه قلمرو عمومی است که تلاش می‌شود کیفیت محلی و محیطی را افزایش دهد.

حناچی در ادامه درباره بازسازی میدان حسن آباد، توضیح داد: میدان حسن آباد بازسازی شده و پلاک پشتی آن که مربوط به بخش خصوصی است در مرحله تایید نقشه‌های طراحی شده توسط میراث است که پس از ثبت ملی به مرحله اجرا می‌رسد.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه که آیا برای حفاظت از لایه‌های تاریخی ری آیین نامه‌ای وجود دارد، گفت: این اقدام جزو مسئولیت‌های سازمان میراث فرهنگی است و شهرداری تهران می‌تواند کمک دهنده به دیگر دستگاه ‌ها باشد و میراث این وظیفه را تعقیب و دنبال می‌کند.

ساماندهی کودکان کار وظیفه اصلی شهرداری نیست

حناچی درباره کودکان کار گفت: یکی از اقداماتی که شهرداری تهران در مجتمع‌های بهاران انجام داده با محوریت توانمندسازی کودکان کار است.

وی با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار وظیفه اصلی شهرداری نیست، گفت:کودک کار یعنی کسی که کمتر از سن ۱۸ سالگی کار می‌کند که این هم ناشی از فقر است؛ در این رابطه شهرداری تهران تنها کمک دهنده به دیگر دستگاه‌های متولی است که در این راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی با نگاه اجتماعی، نرم افزاری کار می‌کند.

به دانشگاه برمی گردم

شهردار تهران همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پس از اتمام دوره مدیریت شهری فعلی در کجا کار خواهید کرد، گفت: بنده استاد دانشگاه هستم، مامور به شهرداری آمده‌ام و پس از اتمام دوره پنجم مدیریت شهری دوباره به دانشگاه بازخواهم گشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha