فرماندار مهاباد: رای مردم بهترین معیار برای احراز صلاحیت افراد است

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه حدود ۹۰ درصد داوطلبان شوراها احراز صلاحیت شده اند، گفت: رای و انتخاب مردم بهترین معیار برای احراز صلاحیت افراد و حضور در جایگاه خدمت گذاری است.

عارف خدرلو روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی و جلسه توجیهی نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر مهاباد با اشاره به اینکه از مجموع ۱۹۷ نفر ثبت نام کنندگان برای انتخابات شورای شهر تنها صلاحیت ۱۰ درصد افراد تایید نشده، افزود: تلاش ستاد انتخاباتی شهرستان برای حضور همه داوطلبان و برگزاری پرشور انتخابات پیش رو است.

وی با اشاره به اینکه تایید صلاحیت افراد رد شده نیز تا آخرین فرصت پیگیری می شود، اضافه کرد: مردم فهیم و با درایت این شهرستان بدون شک بهترین و شایسته ترین افراد را برای خدمت گزاری انتخاب کرده و در روز انتخابات افراد لایق را انتخاب خواهند کرد.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه مردم ما دیگر فریب شعارهای عوامفریبانه را نخواهند خورد، اظهار داشت: این شهرستان از لحاظ تعداد ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سطح استان رتبه دوم را در اختیار دارد و ما هم تلاش می‌کنیم انتخابات امسال را با حضور حداکثری مردم در فضایی سالم برگزار کنیم.

خدرلو با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات از برکات نظام جمهوری اسلامی است، بیان کرد: در بسیاری از کشورهای منطقه و در سراسر جهان قدرت های سیاسی به جای آرای مردم با جبر اسلحه و جنگ جابجا شده در حالیکه نظام برخاسته از مردم قدرت را در اختیار منتخب مردم قرار خواهد داد.

وی گفت: شعار و وعده های نامزدهای انتخاباتی باید عملیاتی و قابل دسترس باشد و پس از تحقق، اثر و فایده آن در یک دوره چهار ساله به مردم برسد.

وی تاکید کرد: رعایت حقوق دیگر نامزدها، رعایت حقوق مردم، پرهیز از بداخلاقی‌ها و فاش نکردن اسرار مردم از مواردی است که باید نامزدهای انتخاباتی مورد توجه قرار دهند و کارهایی که می‌توانند انجام دهند را مطرح کنند بنابراین لازم نیست دست به تخریب دیگران بزنند.

به گزارش ایرنا، اسامی ۱۵۲ نفر از تایید صلاحیت شدگان نهایی شوراهای اسلامی شهر مهاباد امروز مشخص و فهرست آن منتشر شد.

برهمین اساس از این تعداد ۱۲۲ نفر مربوط به نامزدهای شورای اسلامی شهر مهاباد، ۹ نفر مربوط به شهر "خلیفان" و ۲۱ نفر مربوط به شهر "گوگ تپه" است که در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در این شهرها با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

برای برگزاری انتخابات در این شهرستان، ۱۷۶ شعبه پیش بینی شده است که نسبت به دوره قبل ۱۰ شعبه افزایش پیدا کرده است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد؛ در مجموع ۴۵۵ کرسی برای شوراهای اسلامی شهر و روستا در این دوره در مهاباد پیش بینی شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha