مجوز راه‌اندازی ۱۰ پارک علم و فناوری سلامت در کشور صادر شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت مجوز فعالیت ۱۰ پارک علم و فناوری سلامت را در مناطق مختلف کشور تاکنون صادر کرده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، دکتر «فرید نجفی» در اولین شورای پارک فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: پارک های علم و فناوری سلامت با هدف تبدیل ایده‌های نو به محصول، اشتغال‌زایی بیشتر نخبگان و ایجاد بستری مناسب برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های سلامت راه‌اندازی شده است.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی و تأسیس پارک های علم و فناوری جهش مهمی برای دانشگاه های علوم پزشکی محسوب می شود و پتانسیل بسیار خوبی برای کلان مناطق ایجاد می کند.

نجفی اضافه کرد: همچنین راه اندازی پارک های علم و فناوری موجب می شود شرکت هایی که در حوزه سلامت فعالیت می کنند خیلی سریعتر و در یک اکوسیستم ‌کاملا مشخص و تعریف شده در سطح کشور به پیشرفت در فناوری و تولید دست یابند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که در کشور وجود دارد، فعالیت این پارک‌ها بسیار کمک کننده است و با حمایت از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، در رسیدن به خودکفایی و فعال شدن چرخه تولید بسیار موثر خواهد بود.

او تصریح کرد: از استانداران می خواهیم از راه اندازی پارک فناوری سلامت در استانها حمایت کنند و در اختصاص دادن زمین و فضای مناسب نهایت همکاری را با دانشگاه های علوم پزشکی داشته باشند چرا که تأسیس پارک علم و فناوری یکی از افتخارات و از زیرساخت‌های لازم در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی در هر استان به شمار می رود.

نجفی یادآور شد: در کلان منطقه سه، هم مرز بودن با کشور عراق شرایط ویژه ای را ایجاد کرده است به طوری که در این کلان منطقه دانشجویان زیادی از کشور عراق در حال تحصیل هستند و تبادلات فرهنگی و آموزشی بسیار خوبی وجود دارد.

وی گفت: با راه اندازی پارک علم و فناوری در کلان منطقه سه، این تبادلات را می توان در سطح فناوری هم گسترش داد و موفقیت بسیار خوبی در حوزه صادرات محصولات سلامت محور به کشور عراق به دست آورد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود فعالیت شتابدهنده های کشوری، در پارک های علم و فناوری هر کلان منطقه سه شتاب دهنده جهت تسریع در اقدامات و فعالیت های شرکت های پارک فناوری سلامت نیز مورد نیاز است.

وی اضافه کرد: همچنین تفاهم نامه ای در راستای حمایت از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری سلامت و انجام فعالیت هماهنگ این پارک ها ابلاغ خواهد شد.

دانشکاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان قطب علمی غرب کشور مرکز کلان شهر منطقه سه وزارت بهداشت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha