آشنایی با گروه پنجم یورو ۲۰۲۰؛ کارِ سخت لاروخا مقابل سوئد و لهستان

تهران- ایرنا- در گروه پنجم رقابت‌های جام ملت‌های اروپا به جز اسپانیا تیم‌های سوئد، لهستان و اسلواکی حضور دارند و این تیم کار سختی برای صعود به مرحله بعد دارد.

به گزارش ایرنا، شانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های اروپا از ۲۱ خرداد می شود و ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات باید با یکدیگر رقابت جذابی را داشته باشند. در این گزارش به معرفی تیم های حاضر در گروه پنج خواهیم پرداخت.

در این گروه تیم‌های لهستان، سوئد، اسلواکی و اسپانیا حضور دارند. با ما در معرفی این چهار تیم همراه باشید.

آشنایی با گروه پنجم یورو ۲۰۲۰؛ کارِ سخت لاروخا مقابل سوئد و لهستان

اسپانیا: قهرمان سه دوره از مسابقات یورو با هدایت لوییز انریکه و با استرس فراوان من باب کرونایی شدن چند بازیکنش وارد مسابقات جام ملت‌های اروپا می‌شود. لاروخا در دور انتخابی موفق شد با ۲۶ امتیاز و پنج امتیاز برتری نسبت به سوئد در صدر جدول قرار بگیرد و به دور اصلی راه پیدا کند.

اسپانیا یازدهمین حضور خود در جام ملت‌های اروپا را تجربه می‌کند. آنها در ۱۰ دوره قبلی در سال‌های ۱۹۶۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به عنوان نخست دست پیدا کرده‌اند. آنها تنها تیم تاریخ این رقابت‌ها هستند که موفق شده‌اند از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند. در دوره قبل اما اسپانیا در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد.

جالب است که در لیست نفرات اسپانیا هیچ بازیکنی از رئال مادرید وجود ندارد ولی با این وجود ستاره‌هایی چون جوردی آلبا، سرخیو بوسکتس، فران تورس، تیاگو آلکانتارا، آلوارو موراتا و ... عضو تیم لوییز انریکه هستند. باید دید اسپانیا در پایان به چه نتیجه‌ای دست پیدا می‌کند.

آشنایی با گروه پنجم یورو ۲۰۲۰؛ کارِ سخت لاروخا مقابل سوئد و لهستان

سوئد: زلاتان ابراهیموویچ به دلیل مصدومیت شانس حضور در مسابقات را از دست داد و دژگان کولوسفسکی هم کرونایی شده و مشخص نیست از چه زمانی توانایی یاری تیمش را خواهد داشت اما مردان یان اندرسون به دنبال این هستند تا بعد از سه دوره ناکامی، این بار از مرحله گروهی بالا بیایند.

سوئد در دور انتخابی هم با اسپانیا در یک گروه قرار داشت و با ۲۱ امتیاز و پنج امتیاز فاصله نسبت به لاروخا در رده دوم جای گرفت. این تیم برای قرار گرفتن بین تیم‌های صعود کننده رقابت سختی را با لهستان و اسپانیا خواهد داشت و البته از کنار نام اسلواکی هم نمی‌توان به راحتی گذشت.

در ترکیب سوئد بازیکنان شناخته‌شده‌ای چون ویکتور لیندلوف، امیل فورسبرگ، مارکوس برگ و... ایفای نقش می‌کنند.

آشنایی با گروه پنجم یورو ۲۰۲۰؛ کارِ سخت لاروخا مقابل سوئد و لهستان

لهستان: چهارمین حضور لهستان در یورو مساوی شده با چهارمین حضور متوالی‌اش در این مسابقات. این تیم با سرمربیگری پائولو سوسای مشهور و پرتغالی پا به یورو ۲۰۲۰ می‌گذارد تا برای دومین دوره متوالی از گروهش صعود کند و این بار پا را فراتر از مرحله یک هشتم نهایی بگذارد.

سفید و قرمزها در دور انتخابی با هشت برد، یک مساوی و یک باخت و کسب ۲۵ امتیاز بالاتر از اتریش در صدر جدول قرار گرفتند و با اقتدار به یورو ۲۰۲۰ رسیدند. حالا هم آنها با وجود ابر ستاره‌ای چون روبرت لواندوفسکی به عنوان کاپیتان و حضور نفراتی چون وویچخ چزنی، یان بدنارک، متئوژ کلیک، پیوتر زیلینسکی و ... به گروه پنجم وارد می‌شوند.

آشنایی با گروه پنجم یورو ۲۰۲۰؛ کارِ سخت لاروخا مقابل سوئد و لهستان

اسلواکی: باید آنها را کم شانس‌ترین تیم گروه پنجم برای صعود بدانیم. اسلواکی در حالی به دومین یوروی متوالی راه پیدا می‌کند که در دوره قبلی تا مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند. اسلواک‌ها برای رسیدن به جام ملت‌های اروپای این دوره مشقت فراوانی را تحمل کردند. آنها در گروه پنجم با کسب چهار برد، یک مساوی و سه شکست پس از کرواسی و ولز سوم شدند و به پلی‌آف رسیدند. در آنجا آنها ابتدا از سد ایرلند در ضربات پنالتی گذشتند و در گام نهایی با نتیجه ۲ بر یک در وقت اضافه، ایرلند شمالی را مغلوب کردند تا سهمیه یورو را به دست بیاورند.

در ترکیب تیم اسلواکی به جز مارک همشیک که کاپیتان تیم است بازیکنان شناخته شده‌ای چون میلان اشکرینیار، ولادیمیر وایس و استانیسلاو لوبوتکا مشغول هستند. باید دید این تیم در مقابل رقبای قدرتمندش چه کار خواهد کرد.

برنامه بازی‌های گروه پنجم به قرار زیر است:

هفته اول:

لهستان – اسلواکی

اسپانیا – سوئد

هفته دوم:

سوئد – اسلواکی

لهستان – اسپانیا

هفته سوم:

اسپانیا – اسلواکی

لهستان - سوئد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha