ظرفیت تصفیه پساب سمنان به ۱۷۰ لیتر بر ثانیه افزایش می‌یابد

سمنان- ایرنا- مدیر طرح تصفیه پساب شهری سمنان گفت: با افزایش ۸۰ کیلومتر به لوله‌کشی فاضلاب شهر سمنان، ظرفیت تصفیه پساب فاضلاب این شهر از ۱۸۰ لیتر بر ثانیه به ۳۵۰ لیتر بر ثانیه می‌رسد.

علی اکبر باغبان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: شرکت آب و فاضلاب استان سمنان از هشت سال پیش با ایجاد ۲۳۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب شهری در داخل شهر سمنان ورودی پساب را به سمت تصفیه خانه هدایت کرد.

وی افزود: بیشینه ظرفیت این تصفیه خانه اکنون ۱۸۰ لیتر بر ثانیه است.

مدیر طرح تصفیه پساب شهری سمنان گفت: طی قرارداد جدید، مقرر شد شهرداری سمنان ۸۰ کیلومتر دیگر به فاضلاب شهر اضافه کند که با اجرای آن، ظرفیت تصفیه به ۳۵۰ لیتر بر ثانیه می‌رسد.

باغبان افزود: اجرای طرح تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان در گذشته بر عهده یک شرکت هندی بود که با قرارداد جدید به شهرداری سمنان سپرده شد.

وی به روز نبودن تجهیزات اجرا شده توسط سرمایه گذار سابق را یک مشکل برشمرد و افزود: با ایجاد یک تصفیه خانه به روز و متناسب با اقلیم سمنان ظرفیت آن را افزایش می‌ دهد.

مدیر طرح تصفیه پساب شهری سمنان بیان کرد: آب حاصل از این تصفیه خانه در حال حاضر برای صنعت و کشاورزی مثمر مناسب نیست و با تعمیر پمپ هوازی مناسب‌سازی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha