فعالیت‌های مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در بحران کرونا تعطیل نشد

تهران-ایرنا- معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت:‌ بحران کرونا نه تنها موجب کاهش فعالیت مراکز مشاوره نشد بلکه باعث افزایش تلاش و فعالیت در این مراکز شد.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان امور دانشجویان، اظهار داشت: مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در ایام کرونا با ابتکار و نوآوری خدمات گسترده ای به دانشجویان ارایه کردند و وزارت علوم از همه مدیران و کارشناسان این مراکز قدردانی می کند.

وی در سی و دومین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه ها، گفت: کرونا نه تنها موجب کاهش فعالیت مراکز مشاوره نشد بلکه موجب افزایش تلاش و فعالیت در این مجموعه شد و مراکز مشاوره نقش مهمی در پیشبرد برنامه های علمی کشور ایفا کردند.

وی یادآور شد: مراکز مشاوره با ارایه انواع خدمات پیشگیرانه و مقابله ای در زمینه کرونا، در راه سلامت دانشجویان و دانشگاهیان کوشیدند که این اقدام صیانت و حراست از سرمایه منابع انسانی کشور بود.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه دانشجویان به عنوان نسل جوانان در معرض انواع آسیب اجتماعی هستند، بیان کرد: مراکز مشاوره با ارایه انواع آموزش و آگاهی دهی از افتادن دانشجو در دام آسیب جلوگیری کرده و با ارایه مشاوره و خدمات روانشناسی به نجات فرد آسیب دیده کمک می کنند.

علم با یادآوری این که مراکز مشاوره بیش از هزار کارگاه آموزش مجازی برگزار کردند، خاطرنشان کرد: این اقدام در افزایش آگاهی دانشجویان مفید است و باید این مسیر تداوم یابد.

به گفته معاون سازمان امور دانشجویان، وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان به نقش مهم مراکز مشاوره واقف است و همچون گذشته از مراکز مشاوره حمایت می کند.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha